Wnętrze w stylu japońskim

10 czerwca '22

Podróże kształcą, także wtedy, kiedy szukamy rozwiązań do wnętrz. W przypadku tej realizacji przeważyły przede wszystkim inspiracje dalekowschodnie — związane z kulturą Japonii. Aranżacje stworzyła pracowania Furora Studio.

w poszukiwaniu spokoju

Mieszkanie ma być przede wszystkim wypełnione naturalnym drewnem, kamieniem, a także delikatnymi barwami ziemi. Ma również służyć jako ekspozycyjne tło dla kolekcji obrazów właściciela. Minimalizm połączony z dużą dawką geometrii pozwala przenieść wrażeniowe postrzeganie Japonii do tego wnętrza.

salon w bieli

Salon, który został połączony z jadalnią jest przestrzenią zorganizowaną w interesujący sposób. Na podłodze zdecydowano się na szeroki parkiet położony w jodełkę. Interesująca jest sofa — utrzymana w zielono-szarej kolorystę, zupełnie wyróżniając się od pozostałych części wnętrze. Niewielki stolik kawowy o nieregularnym kształcie również przykuwa uwagę. Ciekawe została rozwiązana ściana, w które j różnica faktur pozwala na nadanie dynamiki.

Jadalnia składa się z prostego drewnianego stołu z białym nogami i niemalowanym blatem. W takiej samej stylistyce rozwiązane zostały krzesła. Interesująca jest lampa, składająca się z paru kręgów tworzących wspólną formę.+

salon

salon

© Furora Studio

podłużna kuchnia

W aranżacji zdecydowano się na podłużną kuchnię zabudowaną z obu stron. Po prawej znalazło się miejsce dla blatu, piekarnika i maszynę do parzenia kawy. Zdecydowano się tutaj na białe płyty z delikatnymi żyłkami.

Po drugiej stronie całość została zabudowana drewnem, co daje jednolity charakter całości. Na samym końcu zdecydowano się na niewielki stolik dla dwóch osób.

Kuchnia

Kuchnia

© Furora Studio

pokój do pracy

Przestrzeń gabinetu to czysty minimalizm. Znajdziemy tu regał nawiązujący do japońskiego meblarstwa, niewielki stół na dwóch nogach i wygodni, zielony fotel. W ten sposób ogranicza się ilość bodźców w przestrzeni.

Gabinet

Gabinet

© Furora Studio

sypialnia

W sypialni królują bardzo niskie meble. Na ścianie znajdziemy drewniane listwy rozdzielające odpowiednie części. Kolorystyka wnętrza podyktowana została delikatnym kolorom ziemi i zróżnicowanym bielom.

Sypialnia

Sypialnia

© Furora Studio

łazienka

Równie proste rozwiązania zastosowano w przestrzeni toalety — mamy tutaj przede wszystkim silną biel, która została przełamana przez drewnianą zabudowę umywalki i szafek.

Toaleta

Toaleta

© Furora Studio

opracował Wiktor Bochenek

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Bestsellery
Systemowe rozwiązania produktowe OPTOLITH – piękna przeszłość, pewna przyszłość
Trwałe i ponadczasowe okładziny kwarcowe
Aquaakryl – to jest PREMIUM