Wnętrze z intensywnym turkusem

28 lipca '22

W tym projekcie chodziło przede wszystkim o postawienie na dostęp do światła i delikatny motyw przewodni, którym okazał się kolor turkusowy. Rzeszowska realizacja Gabriela Helegdy z Helegda Studio łączy funkcjonalizm z nietypowymi rozwiązaniami tonacji.

Mieszkanie zlokalizowane zostało w Rzeszowie. Usytuowane zostało aż na siedemnastym piętrze. Dla inwestora istotne było bliskie położenie domu rodzinnego, miejsca pracy, a także możliwość podziwiania panoramy niemal całego miasta. Architekt wnętrz rozpoczął jednak od zmiany układu wnętrz. Kuchnia została wydzielona ze strefy dziennej przez zamknięcie jej wyspą z hokerami.

Salon

Salon

fot. Artur Krupa, © Helegda Studio

kuchnia i jadalnia

Kuchnia jest przestrzenią zdominowaną przez kolorystykę szarości, zróżnicowaną zależnie od ściany. Fronty kuchenne utrzymane są w prostej, minimalistycznej stylistyce. Część skupiona wokół sprzętu AGD jest ciemniejsza, wyróżniając się na tle jaśniejszych tonów.

Kuchnia

Kuchnia

fot. Artur Krupa, © Helegda Studio

W przestrzeni jadalni znajdziemy niewielki regał wolnostojący przy ścianie oraz szeroki stół z drewnianym blatem, oraz masywnymi czarnymi nogami z metalu. Do stołu dostawione jasnobeżowo-czarne krzesła. Interesujące jest rozwiązanie oświetlenia, w kształcie białego okręgu.

Jadalnia

Jadalnia

fot. Artur Krupa, © Helegda Studio

salon w kolorze turkusu

Na podłodze zdecydowano się na klasyczny parkiet w delikatnym odcieniu szarości. Na ścianach króluje intensywny i konkretny turkus. Życie skupia się przy pikowanej sofie z delikatnym narożnikiem, która postawiona została na nietypowym dywanie, w którym króluje jasnożółto-beżowa tonacja. Przy ścianie, pod telewizorem, znajdziemy długą szafę. Przy oknach zdecydowano się na białe ściany połączone z frezowaniami i klasycyzującymi motywami. Istotne są również potężne przeszklenia.

Salon

Salon

fot. Artur Krupa, © Helegda Studio

toaleta

Ciekawym rozwiązaniem jest ściana od strony prysznica, w której królują fantastyczne wzory w kolorach czerwieni i błękitu. Ściana stanowi dominantę w tej przestrzeni. Pozostała kolorystyka to delikatne szarości połączone z drewnem i białą ceramiką. Akcesoria i armatura utrzymana została w kolorze mosiądzowo złotym.

Łazienka

Łazienka

fot. Artur Krupa, © Helegda Studio

opracował Wiktor Bochenek

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Bestsellery
Schody DOLLE – idealne rozwiązanie dla Twoich projektów budowlanych
Twoja wizja, nasze dzieło – niepowtarzalne schody i balustrady
Pompa ciepła IMPACT – pewne i bezpieczne źródło ciepła na lata!