Wokół kwiatów – domowy atomizer do wody

11 lipca '22

Zadbana roślinność w domu nie tylko uprzyjemni nam atmosferę, ale także pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie fizyczne oraz ukoi emocje. Decydując się na kwiaty w domu, należy regularnie o nie dbać. Każda roślina jest na swój sposób wyjątkowa i wymaga indywidualnej opieki.

Domowy zraszacz do roślin

Domowy zraszacz do roślin

© Pexels

Zraszacz wody – przedmiot użyteczny i estetyczny

Doskonałym akcesorium wspomagającym pielęgnację roślin doniczkowych jest zraszacz. Właściciele roślin doniczkowych nie zawsze zdają sobie sprawę, że jest to jedna z kluczowych czynności wokół niektórych rodzajów kwiatów.

Atomizery do wody mogą mieć zarówno prostą formę, jak i bardziej finezyjną. Najpopularniejsze są te wykonane z plastiku, jednak na rynku znajdziemy przepięknie formy ceramiczne, szklane, albo na przykład miedziane. Będą one nie tylko doskonałą pomocą służącą domowym ogrodom, ale również idealnie dopełniającym nasze aranżacje detalem.

Domowy zraszacz do roślin        Domowy zraszacz do roślin

Domowy zraszacz do roślin

© Pexels

Zalety mgły wodnej

Zraszanie roślin jest konieczne zwłaszcza zimą. Wtedy bowiem wilgotność powietrza jest znacznie obniżona za sprawą ogrzewania. Samo regularne polewanie mgłą wodną jest również korzystne dla roślin, ponieważ pomaga w zwalczaniu szkodników, a przy okazji delikatnie oczyszcza młode i wiotkie liście z kurzu.

Należy jednak pamiętać, że sukulenty oraz rośliny z liśćmi pokrytymi drobnym meszkiem mogą nie przepadać za zraszaniem. Wskazane są tu więc doświadczenie, ale także umiar i wyczucie.

Opracowanie: Liwia Sus

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery
Stylowe wnętrza – wybierz grzejniki retro
Płytki klinkierowe, które tworzą niepowtarzalny klimat i ponadczasową elegancję
Wnętrze zaczyna się od drzwi