PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Podłoga do zadań specjalnych

24 maja '19

Oficjalny dystrybutor wykładzin EGE i paneli LVT AMTICO

Doświadczenie i sprawdzone rozwiązania

Podłogi, ze względu na dużą płaszczyznę, są często kluczową częścią projektu i mają ogromny wpływ na ostateczny odbiór i komfort wnętrza. Ważne jest by postawić na sprawdzone rozwiązania, łączące najlepszy design z funkcjonalnością.

Carpet Studio od ponad 25 lat specjalizuje się w profesjonalnych rozwiązaniach podłogowych, oferując najwyższej jakości wykładziny dywanowe EGE oraz luksusowe panele LVT Amtico. Firma wspiera projektantów i architektów w realizacjach dla hoteli, biur, obiektów retail, innych przestrzeni użyteczności publicznej, a także w projektach wnętrz prywatnych. Carpet Studio posiada własne biuro projektowe, dzięki czemu oferuje kompleksowe i fachowe doradztwo, elastyczność, szybkość realizacji oraz pomoc na każdym etapie wdrażania – nawet najbardziej nietypowych koncepcji.

EGE – uporządkowany światowy design

Marka EGE to synonim jakości, najwyższych standardów, ale przede wszystkim niebanalnego wzornictwa wykładzin i płytek podłogowych. Każdy produkt jest dostępny w dowolnym wybarwieniu, w różnych skalach i kształtach, istnieje również możliwość zaprojektowania indywidualnego wzoru. Oprócz standardowych kolekcji EGE, w ofercie znajdziemy również linie wykładzin, przy tworzeniu których pracowały największe osobowości ze świata designu i mody, jak Tom Dixon, Christian Lacroix czy Jean Paul Gaultier.

Amtico – podłoga do zadań specjalnych

Trwałość, funkcjonalność, szybkość montażu oraz wygoda użytkowania to tylko niektóre z zalet paneli LVT. Amtico od ponad 50 lat zachwyca wzornictwem i technologicznymi możliwościami swoich produktów. Wierzchnia warstwa trwałego winylu o grubości 1 mm sprawia, że są one niezwykle odporne na zarysowania i uszkodzenia, a producent udziela na nie dożywotniej gwarancji. Kamienna posadzka, ceramiczne kafle, metal, a może drewno? Dzięki zatopionej między warstwami błonie fotograficznej, płytki winylowe świetnie imitują strukturę naturalnych materiałów i dają nieograniczone możliwości wzornicze.

Odpowiedzialny wybór

Ekologia zaczyna się od świadomego wyboru! Architekci wnętrz coraz częściej zwracają uwagę na pochodzenie stosowanych materiałów. Marki EGE i Amtico od lat udowadniają, że design i ekologia mogą iść ze sobą w parze. EGE produkcję wykładzin dywanowych opiera na wtórnym wykorzystaniu surowców. Podkłady do wykładzin Ecotrust powstają dzięki recyklingowi butelek PET, zaś sieci rybackie przetwarzane są na mocne i bardzo wytrzymałe włókna Econyl. Z kolei marka Amtico posiada w swojej ofercie panele podłogowe, które nie zawierają PCV, a część komponentów do ich produkcji pochodzi z recyklingu.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE