okno zamknie się za 5

Prawdopodobnie najbardziej komfortowy system ogrzewania Budynków

computer zapisz w ulubionych

Prawdopodobnie najbardziej komfortowy system ogrzewania Budynków

26 września '19


Szkło EGLAS zaprojektowano z myślą o komforcie cieplnym wewnątrz pomieszczeń. System radiacyjnego grzania całą powierzchnią tafli szklanej zapewnia szereg wyjątkowych korzyści. Mieszkańcy lub użytkownicy pomieszczeń mogą cieszyć się najkorzystniejszym rodzajem dostarczania ciepła – bezpośrednio z powierzchni bocznej dodatkowo bez narażenia na powiew chłodu od okien. Dzięki temu można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 2oC bez utraty komfortu termicznego a co za tym idzie rachunki za ogrzewanie pomieszczeń są niższe. Rozwiązanie jest higieniczne – bez wzbijania kurzu z kaloryferów lub podłogi.

Wielkim atutem tego systemu jest możliwość braku kapitałochłonnych instalacji, kotłowni, pieców. System nie wymaga konserwacji. EGLAS podłącza się bezpośrednio do zasilania budynku bez potrzeby dodatkowych transformatorów lub innych urządzeń elektrycznych. Temperatura jest kontrolowana nowoczesnymi termostatami z możliwością sterowania za pomocą aplikacji mobilnej. EGLAS jest kompatybilny z większością typów profili – PCV, aluminium, drewno.

Moc grzewcza EGLAS to 250 – 300 W /m2 powierzchni. Straty ciepła dla szyby dwukomorowej wynosi maksymalnie 7%. Przy wyborze EGLAS jako systemu grzania warto pomyśleć o wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych jako źródła energii. System doskonale współpracuje z innymi systemami grzewczymi np. powietrzną pompą ciepła.

Rozwiązanie problemu kondensacji pary wodnej na szkle

EGLAS daje szansę na uwolnienie od wyroszenia na powierzchni szkła w kuchniach, łazienkach, basenach i wszystkich wilgotnych pomieszczeniach. Podniesienie temperatury szkła zaledwie o kilka stopni pozwala na przeniesienie tzw. punktu rosy na taki poziom, że problem kondensacji jest wyeliminowany. W wielu przypadkach unikamy kosztownych systemów nadmuchu.

Szklany dach bez zalegającego śniegu – tak dzięki EGLAS

EGLAS na rozwiązaniach świetlikowych pozwala ograniczyć koszty związane z usuwaniem śniegu z dachów. Warto na to zwrócić uwagę w budynkach gdzie jest to utrudnione ze względu na architekturę budynku np. w renowacjach lub gdy wynika to z przyczyn konstrukcyjnych. Użytkownicy docenią zwiększenie Ilości dni z pięknym, naturalnym oświetleniem.

Nie ograniczaj zastosowań.

Wykorzystaj EGLAS jako szklaną, podgrzewaną podłogę. Zrób z EGLAS ściankę działową, która ogrzeje Ci wnętrze. Stosując EGLAS jako szkło zespolone, można jego funkcjonalność połączyć z innymi produktami i rozwiązaniami z szerokiej gamy oferty Saint-Gobain takimi jak szkło ciepłochronne o wyjątkowej przepuszczalności światła ECLAZ lub wysokoefektywnym szkłom fasadowym COOL-LITE EXTREME.

Praca przy montażu szyb EGLAS przebiega szybko i bezproblemowo. Szkło EGLAS dostarczane jest ze wszystkimi niezbędnymi do instalacji akcesoriami, w wymiarach i z funkcjonalnością zgodnych z zamówieniem.

inne w tej kategorii

Nowy budynek z wykorzystaniem systemów Aluprof

Dobiegły końca prace związane z rekonstrukcją i budową jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Poznania. Słynne [...]

KFA ARMATURA

Czarny pasuje do wszystkiego, ciemne kolory pomniejszają optycznie wnętrza, czarny jest ponury i przygnębiający, czerń [...]

MS więcej niż OKNA

Żaluzje fasadowe mSun+ zostały zaprojektowane dla zapewnienia odpowiedniego poziomu nasłonecznienia we wnętrzach, [...]

Głos został już oddany