Progress Architecture

PROGRESS ARCHITECTURE to producent i dostawca najwyższej jakości rozwiązań́ w obszarze wykończeń architektonicznych. Systemowe siatki i kratki znajdujące się w ofercie firmy kształtują obraz współczesnej architektury, inspirując inwestorów i projektantów. Firma ma ponad 30 lat doświadczenia, 3 zlokalizowane w Polsce zakłady produkcyjne, wyposażone w najnowocześniejszy park maszynowy oraz laboratorium materiałowe. To zespół 300 specjalistów z dziedziny inżynierii, technologii produkcji i projektowania.

Ambicją Progress Architecture jest wyprzedzanie potrzeb rynku i kreowanie pozytywnych zmian w obszarze designu, technologii i wpływu na środowisko. Metalowe siatki i kratki to innowacyjne produkty, które wyznaczają̨ nowe standardy jakości we współczesnej architekturze i wykończeniu wnętrz. Jednocześnie firma w sposób ciągły inwestuje w badania i opracowuje nowe rozwiązania techniczne i systemy montażowe. Troska o środowisko, jego regeneracja oraz ochrona zasobów to zobowiązanie Progress Architecture wobec planety.

Systemy siatek i kratek produkowane są w Polsce z surowców odnawialnych, a każdy etap ich produkcji i związanej z nią logistyki podlega ciągłej weryfikacji pod względem wydajności środowiskowej. Priorytetem firmy jest stworzenie katalogu produktów przyjaznych środowisku pozwalających na zwiększenie efektywności energetycznej oraz komfort użytkowania budynków.

Unikalność oferty Progress Architecture zawiera się̨ w kompletności jej usługi: Klient otrzymuje kompletny produkt z jednego źródła. Progress Architecture oferuje skończony produkt począwszy od wyprodukowania dowolnego rodzaju siatki lub kratki architektonicznej w szerokiej gamie (siatek plecionych, plecionych z linką, spiralnych, cięto-ciągnionych, perforowanych, kratek zgrzewanych o różnej konfiguracji profili i poprzeczek), przez katalogowe lub indywidualnie opracowywane systemy mocowań, aż po dedykowaną poszczególnym tematom pomoc techniczną na etapie montażu na budowie.

Dzięki własnemu zespołowi wsparcia złożonemu z architektów, konstruktorów budowlanych, konstruktorów i mechaników z pomocą technologów zakładu produkcyjnego wspieramy naszych klientów już na etapie koncepcji i tworzenia rozwiązania. Współpraca z Progress Architecture to gwarancja najwyższej i stałej jakości, a zarazem doskonała baza dla architektów i projektantów, zachęcająca do eksperymentowania i twórczego wychodzenia poza sprawdzone rozwiązania.

Architektura & Biznes – artykuły

Produkty dla Architekta – artykuły

INSPIRACJE