PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Smartcité – czynimy miasta piękniejszymi i pomysłowymi

26 września '19


mmcité to czołowe czeskie studio projektowe, które od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem przestrzeni publicznej. Głównym przedmiotem zainteresowania są meble miejskie we wszystkich formach. Studio ma silny zespół projektowy kierowany przez Davida Karáska.

W skład studia wchodzą również inne zawody, takie jak projektanci, kierownicy projektów, specjaliści ds. budżetu a także, oczywiście, specjaliści od marketingu i projektowania graficznego, którzy stanowią integralną część zespołu. Celem jest kompleksowość rozwoju od wstępnego szkicu do realnego produktu zarówno dla produkcji seryjnej, jak i dla projektów nietypowych. Ciągłe innowacje, poszukiwanie nowych dróg i nowych kategorii produktów, ale zawsze szacunek dla użytkownika końcowego i wyrafinowany styl. Prace mmcité były wielokrotnie nagradzane nagrodami Red Dot Awards, Good Design Awards, IF Design Awards, Czech Grand Design i innymi.

Studio odgrywa wiodącą rolę w projektowaniu przestrzeni publicznej na całym świecie. Produkty mmcité można znaleźć w wielu krajach, od Paryża przez Moskwę, Dubaj po Nowy Jork i San Francisco. W Polsce ma swój oddział mmcité4.

smartcité

smartcité jest naturalną odpowiedzią na obecny trend inteligentnych miast, tak zwanych smart cities, który ma na celu poprawę życia obywateli dzięki nowoczesnym technologiom. mmcité od samego początku koncentruje się na tym, co jest naprawdę przydatne i co sprawia, że pobyt w przestrzeni publicznej będzie przyjemniejszy. W rezultacie smart niekoniecznie musi równać się high-tech, ale raczej ma na celu wzbogacenie o nową praktyczną funkcję. Transformacja dotyczy już sprawdzonych i udanych produktów, do których dodano nowe funkcje:

  • Dzięki zasilaniu USB można naładować telefon lub tablet.
  • Podświetlenie LED uczyni w nocy ze zwykłej ławki miejsce o wyjątkowej atmosferze.
  • Wi-Fi zapewnia możliwość bycia online w przestrzeni publicznej.
  • Energia solarna stanowi zrównoważoną i ekologiczną formę wykorzystania źródła słonecznego.
  • Zielone dachy stworzą przyjemną oazę w środku miasta.
  • Zintegrowane stoły stalowe zaoferują praktyczną przestrzeń dla odłożenia kawy lub notebooka.
  • Dwukolorowe malowanie stanowi grę artystyczną, która ożywi przestrzeń publiczną.

Czynimy miasta piękniejszymi i bardziej pomysłowymi.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE