PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Światowe trendy w produkcji grzejników

30 września '19


Od ponad 50 lat belgijska firma Jaga wyznacza światowe trendy w produkcji oraz projektowaniu grzejników ściennych, dekoracyjnych i kanałowych.

Producent sięga po niestandardowe materiały, tworzy najwyższej klasy technologie, promuje ekologiczne rozwiązania i zachowania na rynku. Jaga działa w blisko 60 krajach na całym świecie.

IGUANA APLANO

Lekki, smukły grzejnik dekoracyjny Jaga z kolekcji Iguana. Dostępny w szerokiej gamie rozmiarów (wysokość 180–240 cm, szerokość 30–85 cm), z bogatą ofertą wyposażenia dodatkowego (wieszaki, haczyki). Uniwersalny design urządzenia uzupełnia gama blisko 70 kolorów i cztery rodzaje powierzchni: błyszczące, matowe, piaskowane oraz młotkowane. Cechą charakterystyczną grzejników Iguana są trójkątne profile połączone systemem niewidocznych kolektorów. W kolekcji dostępne są grzejniki o różnym stopniu wygięcia (od prostego modelu Aplano, po grzejnik Circo w formie kolumny).

VERTIGA

Nowy grzejnik dekoracyjny firmy Jaga. Superwydajny dzięki połączeniu ekonomicznej technologii małej pojemności wodnej (Low-H2O) z systemem dynamicznego doładowania (Dynamic Boost Effect). Grzejnik oferowany jest w szerokiej gamie rozmiarów i w czterech atrakcyjnych wykończeniach: Primo (tafla lakierowana w kolorze), Dunes (grzejnik z frontem przypominającym wydmę marszczoną wiatrem), Glow (czarna lub biała tafla lakierowana na wysoki połysk) oraz Kirei (oryginalny front wykonany z nowoczesnego, ekologicznego materiału na bazie soi). Wymiary: wysokość: 200 cm, szerokość: 41–90 cm, grubość: 9 i 13 cm. Moc: od 1448 do 5605 W.

STRADA

Grzejnik Strada to prawdziwa maszyna grzewcza. Sercem urządzenia, ukrytym pod klasyczną obudową, jest superwydajny element grzejny Low-H2O, zapewniający ultraszybką reakcję i doskonałą regulację ogrzewania w domu czy biurze. Proste linie mocnej aluminiowej kratki oraz gładki przedni panel nadają grzejnikowi uniwersalną, a jednocześnie elegancką formę. Grzejnik Strada dostępny jest również z systemem Dynamic Boost Effect znacznie zwiększającym wydajność grzejnika oraz systemem Oxygen (wentylacją nowej generacji montowaną w wybranych grzejnikach Jaga).

CLIMA CANAL

Kompaktowy, superwydajny grzejnik kanałowy Clima Canal łączy w sobie trzy systemy: grzewczy, wentylacyjny i klimatyzacyjny. Przeznaczony jest do pracy w instalacji dwururowej i konstrukcyjnie przystosowany do współpracy z systemem chłodzenia opartym o agregat wody lodowej. Wymaga kanału o głębokości zaledwie 8,5 cm. Dostępne różne rodzaje kratek. Wymiary (wys./szer.) [cm]: 72–180/8–10. Moc [W]: od 496 do 4744.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE