PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Unikalne właściwości gresów w domach, mieszkaniach i obiektach użyteczności publicznej

01 listopada '19


Kamień, beton, drewno, geometryczne wzory i motywy roślinne – gresy jako baza dla wyjątkowych pomieszczeń. Gresy Opoczno od lat cieszą się uznaniem projektantów i architektów ze względu na wyjątkową estetykę, dostępność płytek o różnych formatach i wykończeniach powierzchni oraz ich jakość i unikalne właściwości.

Odporność na zarysowania i wilgoć, antypoślizgowość, czy możliwość stosowania z ogrzewaniem podłogowym to cechy, które sprawiają, że są chętnie wybierane zarówno do domów, mieszkań, jak i przestrzeni czy obiektów użyteczności publicznej.

Grand Concept to propozycja multiformatowych płyt gresowych Opoczno przeznaczona do wnętrz – nie tylko na podłogi, ale ściany i elementy dekoracyjne wybranych powierzchni. Płytki w kolekcjach występują w różnych formatach od 30x60 do nawet 120x120.

Grand Stone – kamień, którego piękno nie przemija
W kamiennej odsłonie Grand Concept, w linii Grand Stone, znajdziemy kolekcje inspirowane marmurem: klasyczną białą Calacatta Marble, Calacatta Gold z oryginalnym złotym i szarym użyłowieniem, nietypowy marmur w odcieniach szarości Lake Stone czy ciemne, głębokie kompozycje czarnego marmuru ze złotymi i białymi żyłami Royal Black. Newstone – to kamienie o wyraźnym, mocnym rysunku z niewielkimi elementami wtopionymi w jego niejednolitą kontrastującą strukturę w matowym jak i połyskującym lappato, w odcieniach od jasnych szarości po ciemne grafity.

Grand Concrete – surowy minimalizm
Kolekcja Grand Concrete pokazuje jak wszechstronny może okazać się niepozorny beton. Serie płytek Grava i Quenos oferują zarówno płytki matowe, jak i te połyskujące, bardziej eleganckie.

Grand Colours – jednolite kolory ziemi
Płytki Optimum z kolekcji Grand Colours sprawdzą się w przestrzeniach publicznych i biurach. Będą nie tylko doskonałą bazą dla podłóg, ale mogą być również wykorzystane na ścianach, czy schodach – zawierają elementy o różnych formatach oraz stopnice i listwy.

Grand Wood – drewno na trzy sposoby
Kolekcje Grand Wood – Prime, Natural i Rustic, w formatach 20x180 cm i 20:120 to deski gresowe perfekcyjnie odwzorowujące strukturę, rysunek oraz kolorystykę dębu i jesionu. Grand Wood Prime to elegancja zamknięta w grafice jednorodnego drewna z delikatnym usłojeniem i pojedynczymi sękami. W tej serii znajdziemy deski gresowe bielone, miękkie odcienie szarości, beże i jasne brązy. Linia Grand Wood Natural to deski gresowe o pięknej ponadczasowej strukturze naturalnego drewna w cieplejszej i bardziej intensywnej odsłonie. Grand Wood Rustic to seria o najsilniejszym charakterze. Rysunek i struktura drewna jest mocna i wyraźna.

Patchwork Concept to kolekcje wykorzystujące motywy geometryczne, roślinne, czy inspirowane wzorami vintage. Utrzymane są w uniwersalnych barwach – bieli, czerni i szarości.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE