PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Korzystaj z darmowej wersji online

WallE – innowacyjna ściana szklana z inteligentną folią LCD

11 grudnia '23

Wystarczy jedno kliknięcie, aby ustawić prywatność „na żądanie”. Poznaj WallE – kompleksowy system ścian szklanych z inteligentną folią LCD od CreoConcept. To nie tylko efektowne rozwiązanie estetyczne, ale przede wszystkim produkt, który umożliwia swobodne zarządzanie prywatnością w nowoczesnych przestrzeniach.

WallE – ON i OFF

WallE – ON i OFF

© CreoConcept

WallE – gotowe, systemowe rozwiązanie

Kiedyś instalacja ścianek ze zmienną przeziernością była procesem wieloetapowym i czasochłonnym. Klienci borykali się z trudnościami na etapie wykonawczym, zamawiając osobno szkło, folię LCD i system aluminiowy, najczęściej od różnych firm, co wydłużało czas realizacji. Jako zespół CreoConcept wyszliśmy naprzeciw tym wyzwaniom i tak powstał WallE. Dzięki niemu nasi klienci zyskują gotowy, systemowy produkt, który jest w pełni prefabrykowany i montowany przez jednego dostawcę. W ten sposób znacznie skróciliśmy czas realizacji ściany szklanej z inteligentną folią LCD, co daje dodatkowy komfort inwestorowi.

Korzyści dla projektanta i użytkownika

Ściany szklane WallE spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających architektów i projektantów wnętrz. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby podkreślić nowoczesny charakter pomieszczeń, a przy tym być w pełni funkcjonalnym i intuicyjnym w użytkowaniu elementem przestrzeni. Ścianki w systemie CreoConcept WallE możemy wykonać zarówno w systemie z pojedynczym, jak i podwójnym szkleniem, osiągając izolacyjność akustyczną od Rw 33 dB do Rw 54 dB. Wszystko to podnosi komfort pracy w miejscach, w których regulacja poziomu prywatności powinna być elastyczna. Dzięki WallE możemy sprawić, żeby w czasie krótszym niż jedna sekunda, nasze ściany szklane zrobiły się nieprzezierne lub wróciły do trybu przezierności, wszystko w zależności od naszych potrzeb.

WallE – ON

WallE – ON

© CreoConcept

WallE – OFF

WallE – OFF

© CreoConcept

Technologia, która zmienia sposób patrzenia na przestrzeń

Inteligentna folia LCD, będąca integralną częścią ścian szklanych WallE, jest intuicyjnym rozwiązaniem, które obsługuje się za pomocą pilota lub dimmera. Dzięki zastosowaniu warstwy ciekłokrystalicznej, umożliwiającej dynamiczną zmianę właściwości optycznych, użytkownik może swobodnie regulować poziom przezierności ściany w dowolnym momencie.

Innowacyjność z wizją CreoConcept

Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w projektowaniu i montowaniu kompleksowych rozwiązań szklanych dla nowoczesnych przestrzeni zbudowaliśmy silne relacje z naszymi klientami. To właśnie z myślą o nich wprowadzamy do oferty innowacyjne rozwiązania, takie jak ściany szklane WallE.

WallE – OFF

WallE – OFF

© CreoConcept


Więcej informacji na stronie firmy CreoConcept w portalu PdA.

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE