PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Wentylacja decentralna, czyli precyzyjna kontrola nad cyrkulacją powietrza w pomieszczeniu

07 grudnia '23

Zaniedbywany element Twojego self-care. Dlaczego przestrzeń jest kluczowym elementem dobrego samopoczucia?

W dzisiejszych czasach, gdy inwestujemy urodę i zdrowie poprzez zakup wysokich filtrów przeciwsłonecznych, ekologiczną żywności oraz regularne wycieczki na siłownie, warto zastanowić się, czy nie pomijamy jednego z kluczowych elementów naszego self-care. Zaniedbywanie tego aspektu odbiera nam energię do działania, negatywnie wpływa na jakość snu, utrudnia skupienie, nasila objawy alergii i skutecznie zakłóca równowagę organizmu. W trosce o siebie i bliskich nie zapominajmy o jakości powietrza w naszych mieszkaniach czy domach.

Czyste powietrze bez kurzu smogu i owadów dzięki wbudowanym filtrom

Czyste powietrze bez kurzu smogu i owadów dzięki wbudowanym filtrom

© BLAUBERG

Skąd wiedzieć, że wentylacja w moim domu jest skuteczna?

Tradycyjne metody wentylacji, takie jak grawitacyjne otwory czy otwieranie okien, nie zawsze spełniają oczekiwania. Problem nadmiernej wilgoci czy alergii staje się coraz bardziej palący, zwłaszcza w kontekście nowoczesnych, szczelnych domów. Jeśli codziennie toczysz walkę ze zmęczeniem oraz złym samopoczuciem, rozważ alternatywne rozwiązania. Wraz z postępem technologii pojawiają się nowe, innowacyjne podejścia do tego problemu.

Przykład montażu urządzenia Vento Expert w łazience

Przykład montażu urządzenia Vento Expert w łazience

© BLAUBERG

Czy istnieje uniwersalne rozwiązanie, które poprawi jakość powietrza, ale jest odpowiednie także dla mieszkań?

Zanim znowu sięgniemy po tradycyjne podejście, warto rozważyć, która opcja jest najbardziej odpowiednia do naszych indywidualnych potrzeb. Jedną z nich jest wentylacja decentralna, która umożliwia precyzyjną kontrolę nad cyrkulacją powietrza w pomieszczeniu. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno w mieszkaniach, jak i domach, nie wymagając znacznych ingerencji w konstrukcję budynku.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia?

Jednostki korzystające z zaawansowanej technologii wymiennika ceramicznego (np. Vento Expert marki Blauberg), skutecznie odzyskują ciepło z wylotowego powietrza, jednocześnie zapewniając świeże, filtrowane powietrze nawiewane. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych silników EC są niezwykle wydajne energetycznie, co przekłada się na zminimalizowane zużycie energii. Proces wentylacji nie powinien także wpływać negatywnie na komfort użytkowników, charakteryzując się niskim poziomem hałasu.

Sterowanie Wi-Fi w standardzie

Sterowanie Wi-Fi w standardzie

© BLAUBERG

Czy urządzenie nie zrujnuje estetyki wnętrza?

Wentylacja decentralna oferuje dowolność stylistyczną. Panel przedni (widoczna część urządzenia) może stać się harmonijną częścią każdego wnętrza. Niezależnie od tego, czy Twoje mieszkanie urządzone jest w duchu nowoczesnego minimalizmu, czy pełne klasycznych akcentów, panele z łatwością wkomponują się w otoczenie. Jeśli to aspekty wizualne są dla Ciebie kluczowe, nie musisz rezygnować ze swojego indywidualnego stylu, aby cieszyć się czystym powietrzem.

Stwórz swój własny mikroklimat z urządzaniami Blauberg

Stwórz swój własny mikroklimat z urządzaniami Blauberg

© BLAUBERG

 
Więcej informacji na stronie firmy BLAUBERG w portalu PdA

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE