PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Najważniejsze narzędzia dla architektów instalacji wentylacji mechanicznej

07 grudnia '23

Najważniejsze narzędzia dla architektów instalacji wentylacji mechanicznej

Projektowanie efektywnych i wydajnych systemów wentylacyjnych to współcześnie kluczowy element procesu budowlanego. W odpowiedzi na rosnące wymagania związane z efektywnością energetyczną i komfortem użytkowników budynków korzystanie z odpowiednich narzędzi staje się niezbędne do szybkiego i precyzyjnego tworzenia projektów instalacji wentylacyjnych. Spośród dostępnych na rynku narzędzi, wyróżniają się cztery oprogramowania: WENTYLE, Ventpack, MagiCAD oraz BIM (Building Information Modeling).

Program WENTYLE oferuje szeroką gamę produktów od renomowanych producentów m.in. od ALNOR

Program WENTYLE oferuje szeroką gamę produktów od renomowanych producentów m.in. od ALNOR

© ALNOR

WENTYLE w wersji 6.2

WENTYLE to innowacyjne oprogramowanie dostosowane do środowiska AutoCAD, stworzone z myślą o branży HVAC. Dzięki stałym aktualizacjom użytkownicy mają dostęp do najnowszych technologii. Program oferuje obszerną gamę produktów od renomowanych producentów, takich jak: ALNOR, RDJ KLIMA, CWK, HAKOM-CHEMOTECH, VASCO, VERANO, SMAY. Zaawansowane zestawienia, obliczenia wentylacyjne i hydrauliczne bez ograniczeń oraz intuicyjny interfejs sprawiają, że projektowanie staje się precyzyjne i efektywne. WENTYLE w wersji 6.2 to doskonałe narzędzie dla profesjonalistów branży HVAC, umożliwiające tworzenie komfortowych i wydajnych rozwiązań.

Program WENTYLE pozwala na precyzyjny dobór produktów do Twojej instalacji

Program WENTYLE pozwala na precyzyjny dobór produktów do Twojej instalacji

© ALNOR

Ventpack

Ventpack to zaawansowane oprogramowanie stworzone specjalnie dla architektów, kompatybilne z różnymi środowiskami graficznymi, takimi jak AutoCAD, BricsCAD V18-V2214 (PRO, BIM) oraz Fluid DESK BIM 2023. Zawiera parametryczne biblioteki obejmujące różnorodne kształtki i elementy, takie jak prostokątne, okrągłe, kratki, anemostaty, klapy, zawory przeciwpożarowe, czerpnie oraz wyrzutnie powietrza i wiele więcej. Narzędzie to przyspiesza proces projektowania poprzez automatyczne tworzenie przekrojów instalacji, co oszczędza czas i umożliwia bardziej szczegółową optymalizację rozwiązań.

Program Ventpack obejmuje produkty ALNOR m.in: kształtki i elementy, od prostokątnych po okrągłe, anemostaty, klapy, aż po zawory przeciwpożarowe

Program Ventpack obejmuje produkty ALNOR m.in: kształtki i elementy, od prostokątnych po okrągłe, anemostaty, klapy, aż po zawory przeciwpożarowe

© ALNOR

MagiCAD

MagiCAD to oprogramowanie dedykowane użytkownikom AutoCADa i Revita, ułatwiające projektowanie instalacji MEP (Mechanical, Electrical and Plumbing). Z obszerną bazą produktów HVAC firmy ALNOR, oferuje ponad 700 różnych pozycji, umożliwiając projektantom wykorzystanie szerokiego spektrum rozwiązań HVAC, co znacząco przyspiesza i usprawnia proces projektowania instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.

BIM (Building Information Modeling)

Technologia BIM to zaawansowany sposób projektowania, rewolucjonizujący procesy budowlane poprzez tworzenie trójwymiarowych modeli budynków. Z możliwością dowolnej modyfikacji parametrów podczas projektowania, BIM przekłada się na większą liczbę zrealizowanych projektów, lepszą jakość, krótszy czas realizacji i oszczędności finansowe.

Podsumowanie

W dzisiejszych dynamicznie zmieniających się warunkach branży HVAC korzystanie z programów: WENTYLE, Ventpack, MagiCAD i BIM jest kluczowe, aby osiągnąć sukces i sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów. Te narzędzia nie tylko ułatwiają pracę, ale również pozwalają na tworzenie efektywnych rozwiązań wentylacyjnych, co jest znaczące w dzisiejszym świecie. Firma Alnor oferuje dostęp do wszystkich wymienionych programów, dzięki temu wspiera architektów w efektywnym projektowaniu instalacji wentylacyjnej.

 
Więcej informacji na stronie firmy ALNOR® Systemy Wentylacji w portalu PdA

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE