PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Wielkoformatowe płytki GIGA-LINE. Ogromne możliwości

01 grudnia '21


Obecność płytek wielkoformatowych w aranżacji wnętrz jest dzisiaj coraz powszechniejsza. Płytki w rozmiarze XXL są nie tylko niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem, ale również wyróżniają się szerokim zastosowaniem. Niemiecka firma Interbau-Blink wprowadziła na polski rynek markę Giga-Line, która została doceniona za unikatowe wzornictwo oraz szeroki wybór kolorów i duże formaty. Płytki te stanowią doskonałe tło dla wielu aranżacji, optycznie powiększają przestrzeń, jednocześnie tworząc jednolite powierzchnie do złudzenia przypominające beton, metal, kamień oraz drewno.

Empire Elfenbein

Empire Elfenbein

© HERMANN

Nowoczesny design

Serie płytek GIGA-Line nawiązują do różnych motywów stylistycznych. Można znaleźć rozwiązania inspirowane zarówno stylem industrialnym, nowoczesnym i minimalistycznym. Każda seria płytek z kolekcji Giga-Line ma swój unikatowy charakter.

Seria Detroit inspirowana jest stylem przemysłowym. Kolekcja przyciąga wzrok kolorami imitującymi metale. Szczególne wrażenie robią płytki upodobnione do kortenu, czyli miedzianej blachy, która nadaje architekturze ekstrawaganckiego stylu.

Szorstka estetyka powierzchni betonowych w kolekcji Columbia występuje zarówno w typowych szarościach, jak i w ciepłym odcieniu beżu oraz surowym graficie. Jej stonowany design może być dyskretnym tłem dla wyrazistych dodatków lub elementem definiującym styl wnętrza.

Cleveland New Black

Cleveland New Black

© HERMANN

Inspirowana trendem „Shabby Chic” kolekcja Cleveland w pełni oddaje charakter postarzałej elegancji oraz stwarza uczucie estetycznej niedoskonałości. Jej cechą szczególną są wzory imitujące wielokrotne malowanie farbą w celu uzyskania zacieków i prześwitów.

Seria Catwalk nawiązująca do pokazów mody, dzięki wyjątkowej różnorodności wzornictwa staje się szczególnie efektowna. Elementem wyróżniającym te płytki są refleksy świetlne, które pojawiają się na powierzchni w nieregularny sposób.

Nowa kolekcja płytek Empire nawiązuje do stylu zwanego klasycyzmem. Płytki z tej kolekcji mają zredukowane wzornictwo i delikatne przejścia tonalne. Seria ta doskonale prezentuje się jako samodzielna linia lub w kombinacji z innymi kolekcjami GIGA-Line.

Classic Oak Hell

Classic Oak Hell

© HERMANN

Classic Oak to płytki przypominające deski i oddające charakter naturalnego, dębowego drewna. Seria ta idealnie wpasowuje się w styl skandynawski. Łączy w sobie wytrzymałość i odporność płytek z designem inspirowanym naturą.

Możliwości aranżacyjne

Marka Giga-Line posiada płytki w formatach 80x80, 120x60, 120x120, 260x120 cm. Płytki z serii GIGA-Line są materiałem wykończeniowym nie tylko ścian i podłóg, ale coraz częściej są wykorzystywane jako okładzina kominków, szafek i wysp kuchennych. Dzięki firmie Hermann Sp. J. dostęp do tych unikalnych kolekcji mają zarówno projektanci wnętrz, jak i osoby poszukujące oryginalnych rozwiązań.

 

Więcej informacji na stronie firmy HERMANN w portalu PDA.

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE