Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Architekt przechwytuje światło dzięki oknom Fakro

10 grudnia '21

Transformacja siedziby Najwyższej Rady Audiowizualnej Walonii


W historycznym centrum Brukseli zaprojektowano nową siedzibę Najwyższej Rady Audiowizualnej Walonii. Transformacja dotychczasowego budynku dała możliwość zastosowania nowoczesnych i bardzo estetycznych rozwiązań.

efektywnie...

W centralnej części budynku, w którym strop znajduje się na różnych poziomach, znalazło się pomieszczenie pod płaskim dachem bez dostępu do światła dziennego. Wiązało się to z potrzebą zastosowania nadzwyczajnego rozwiązania dla efektywnego dostarczenia naturalnego światła do tego wnętrza. Wypełnienie dachu w tej części budynku oknami FAKRO do dachów płaskich było w tym przypadku doskonałym pomysłem architekta. Praktyczne walory tego rozwiązania obejmują nie tylko zapewnienie odpowiedniej ilości światła dziennego, ale także możliwość dostarczenia w wygodny sposób świeżego powietrza. Spośród zamontowanych tu okien dachowych, jedno jest sterowane elektrycznie, dzięki czemu można je otwierać i zamykać zdalnie. Do praktycznych walorów tych okien należy zaliczyć także wysoką termoizolacyjność, która wynosi 0,7 W/m2K, oraz równie imponującą dźwiękoszczelność zapewniającą uspokajającą ciszę.

biurowiec w Brukseli

biurowiec w Brukseli

© Fakro

...i efektownie

Przeszklony oknami FAKRO dach jest rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale również bardzo estetycznym. Naturalne światło wpadające do wnętrza przez okna dachowe daje poczucie przebywania pod gołym niebem i wprowadza do wnętrza klimat obcowania ze światem zewnętrznym. Ponadto światło dzienne napełnia osoby przebywające w tym pomieszczeniu optymizmem i chęcią do działania. Również od zewnątrz dach wypełniony oknami serii D_F robi duże wrażenie. Prosty, minimalistyczny design bez zbędnych dodatków sprawia, że okna te dodają uroku i stylu całemu projektowi. Nie trzeba zresztą nic więcej mówić. Wystarczy spojrzeć z wyższej kondygnacji na stropodach pełen okien FAKRO i ocenić samemu.

biurowiec w Brukseli

biurowiec w Brukseli

© Fakro

sprostać oczekiwaniom

Tworząc swoje produkty firma FAKRO odpowiada na potrzeby rynku zarówno pod względem technicznym, jak i artystycznym. Okna D_F wychodzą naprzeciw oczekiwaniom dzięki kompleksowości swoich zalet.

Architekt Anne Ledroit, autorka projektu przebudowy, potwierdza to słowami: „Wybraliśmy FAKRO przede wszystkim ze względu na estetykę i bardzo dobrą wydajność energetyczną. W porównaniu z innymi oknami do dachów płaskich dostępnymi na rynku, mają one bardziej zwartą i nowoczesną formę, która nas zafascynowała. Bardzo ważne są dla nas również wspomniane bardzo dobre właściwości termoizolacyjne”.

biurowiec w Brukseli

biurowiec w Brukseli

© Fakro


informacje

Nazwa budynku: Biurowiec
Miejsce Historyczne: centrum Brukseli
Pracownia projektowa: Ledroit Pierre Polet architectes
Zastosowane produkty FAKRO: okna do dachów płaskich: 8 x DXF DU6, 1 x DEF DU6

 

Więcej informacji na stronie firmy FAKRO Sp. z o.o w portalu AiB.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE