PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Gama produktów z betonu komórkowego i silikatów

24 stycznia '19


H+H Polska należy do duńskiej Grupy H+H, jednego z wiodących producentów i dostawców elementów z betonu komórkowego oraz elementów silikatowych w Europie. Na polskim rynku firma jest obecna od 2006 roku i nieustannie ugruntowuje swoją pozycję, dostarczając kompletną gamę produktów z betonu komórkowego i silikatów.

Na sukces H+H Polska pracuje obecnie około 800 osób oraz 13 zakładów produkcyjnych, w tym 6 zajmujących się produkcją betonu komórkowego w Warszawie, Redzie, Lidzbarku, Gorzkowicach, Puławach oraz Żelisławicach i 7 specjalizujących się w wyrobach silikatowych w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Jedlance, Leżajsku, Ludyni, Kluczach i Przysieczynie.

H+H Polska oferuje kompleksowy System Budowy H+H, składający się z bloczków i płytek z betonu komórkowego, nadproży, paneli ściennych, bloczków silikatowych produkowanych w wersji drążonej i pełnej, specjalnych bloczków silikatowych do ścian o wysokich parametrach izolacji akustycznej, silikatowych elementów elewacyjnych oraz specjalistycznych murarskich zapraw klejących.

System Budowy H+H Beton komórkowy

 • H+H Bloczki. Elementy budowlane stosowane do budowy ścian zewnętrznych jednowarstwowych, wielowarstwowych oraz wewnętrznych zarówno w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, jak i rolniczym. Produkowane są między innymi w wersji z profilowaniem na pióro i wpust (spoina pionowa niewypełniona zaprawą) oraz z uchwytem montażowym (ułatwienie przenoszenia i ustawiania bloczków). H+H bloczki z betonu komórkowego wytwarzane są w trzech standardach jakościowych: Gold+, Gold i Silver.
 • H+H Płytki. Drobnowymiarowe elementy z betonu komórkowego wykorzystywane do wznoszenia lekkich ścian działowych, zabudowy i aranżacji wnętrz oraz do prac wykończeniowych. Dzięki łatwości obróbki idealnie nadają się do zabudowy wnęk, obudowy wanien i brodzików. Z płytek możemy wykonywać półki oraz szafki w łazience i kuchni. H+H Płytki wytwarzane są w trzech standardach jakościowych: Gold+, Gold i Silver.
 • H+H Bloczki Gold+ 2,0-350 TERMO. Bloczki z betonu komórkowego o gęstości 350 kg/m3 służące do wznoszenia ciepłych ścian zewnętrznych. H+H TERMO posiadają najniższą wartość współczynnika przewodzenia ciepła λ10,dry = 0,095 W/(m•K). Dzięki temu bloczki H+H TERMO są jednymi z nielicznych, które spełniają zaostrzone wymagania techniczne dla ścian jednowarstwowych. Aby wykonać ścianę zgodnie z obowiązującymi przepisami, trzeba jedynie dobrać odpowiednią jej grubość. Ściana z bloczków H+H TERMO o grubości 48 cm posiada współczynnik przenikania ciepła Uc = 0,19 W/(m2•K).
 • H+H Panel ścienny TEMPO. H+H Gold+ Panel TEMPO jest to panel ścienny produkowany z betonu komórkowego przeznaczony do wznoszenia ścian działowych. Zużycie 3,3 szt. bloczków na 1 m² ściany zapewnia najmniejszą pracochłonność ze wszystkich dostępnych materiałów ściennych na rynku, a duże wymiary elementów 600 x 500 mm gwarantują szybki postęp prac murarskich.
 • H+H Belki nadprożowe – zbrojone. Nośny element konstrukcji, który wraz z nadmurówką tworzy lekki gotowy wariant nadproża. Dzięki znakomitym właściwościom cieplnym jest idealnym uzupełnieniem konstrukcji murowej wykonanej z betonu komórkowego H+H. Rozwiązanie takie pozwala na wyeliminowanie efektu mostków cieplnych i osiągnięcie jednolitej powierzchni pod warstwę tynku.
 • H+H Nadproża TEMPO N. Element z betonu komórkowego tworzący lekki gotowy wariant nadproża w ścianach działowych. Nadproże TEMPO N ułatwia i przyspiesza prace murarskie. Stosując nadproże TEMPO N nie ma konieczności wykonywania szalunku i betonowania, wystarczy osadzenie nadproża na konstrukcji muru. Ponieważ nadproże jest gotowym prefabrykatem nie ma potrzeby przestoju na czas wiązania betonu.

System Budowy H+H Silikaty

 • H+H Silikaty Produkty podstawowe. H+H Silikaty to wyroby wapienno-piaskowe stosowane do budowy ścian nośnych – wewnętrznych i zewnętrznych, ścian nienośnych – działowych oraz ścian fundamentowych i piwnicznych w każdym rodzaju budownictwa. Produkowane między innymi z profilowaniem na pióro i wpust oraz z pochwytem montażowym. Wytwarzane w wersji drążonej – H+H Silikat N oraz w wersji pełnej (objętość drążeń
  < 5% objętości elementu) – H+H Silikat NP. W ofercie również bloczek przeznaczony do ścian fundamentowych – H+H Silikat F.
 • H+H Silikaty A. H+H Silikaty A to wyroby wapienno-piaskowe stosowane do budowy ścian o podwyższonych parametrach izolacyjności akustycznej. Klasy gęstości objętościowej H+H Silkatów A od 1,8 do 2,2 pozwalają na wymurowanie stosunkowo cienkich ścian ale o dużej masie powierzchniowej. W skład grupy produktowej H+H Silikaty A wchodzą H+H Silikat A18 o RA1 = 56 dB, H+H Silikat A25 o RA1 = 58 dB, H+H Silikat A18PLUS o RA1 = 57 dB, H+H Silikat A25PLUS o RA1 = 60 dB oraz H+H Silikat A12 o RA1 = 49 dB.
 • H+H Silikaty Produkty uzupełniające. H+H Silikaty uzupełniające to wyroby wapienno-piaskowe wspomagające murowanie ścian z produktów podstawowych. Stosowane są podczas budowy ścian nośnych – wewnętrznych i zewnętrznych, ścian nienośnych – działowych oraz ścian piwnicznych w każdym rodzaju budownictwa. W skład tej grupy produktowej wchodzą: H+H Silikat NW oraz H+H Silikat 1/2NP – umożliwienie łatwego przewiązania ściany w narożniku, eliminacja docięć zarówno na długości jak i wysokości ścian; H+H Silikat U – wykonywanie belek żelbetowych w traconym szalunku; H+H Silikat PW – wykonywanie pionów wentylacyjnych.
 • H+H Silikaty Produkty elewacyjne. H+H Silikaty elewacyjne to wyroby wapienno-piaskowe wykorzystywane do budowy ścian elewacyjnych, warstw licowych oraz elementów małej architektury. Produkowane są w pięciu odmianach kolorystycznych: białej, grafitowej, żółtej, zielonej i czerwonej. Kształtowane w różnych wersjach: H+H Silikat S1NF – cegła elewacyjna; H+H Silikat S – kształtka elewacyjna z łupaną strukturą powierzchni licowej;
  H+H Silikat SN – kształtka narożna z łupaną strukturą powierzchni licowej i czołowej; H+H Silikat SP – płytka elewacyjna z łupaną strukturą powierzchni licowej.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE