PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Izolacje termiczne i akustyczne

20 września '19


URSA to jeden z największych w Europie producentów wełny mineralnej oraz polistyrenu ekstrudowanego (XPS), dwóch uzupełniających się materiałów izolacyjnych, które izolują budynki zarówno pod względem termicznym, jak i akustycznym. Produkty URSA są na polskim rynku już 20 lat. Cieszą się niesłabnącym zaufaniem zarówno wykonawców, jak i klientów końcowych. W ofercie dostępne są produkty z mineralnej wełny szklanej URSA GLASSWOOL, wełny szklanej klasy premium URSA PUREONE, a także płyty XPS z polistyrenu ekstrudowanego oraz panele URSA AIR z mineralnej wełny szklanej do budowy samonośnych przewodów wentylacyjnych.

URSA GLASSWOOL

– produkty wykonane z mineralnej wełny szklanej najwyższej jakości. Dzięki swej unikalnej strukturze i wyjątkowo drobnemu oraz elastycznemu włóknu, wełna URSA spełnia wszystkie wymagania nowoczesnego materiału izolacyjnego. Jest niepalna (euroklasa A1) i ma doskonałe właściwości wygłuszające oraz termoizolacyjne, dlatego stanowi znakomite rozwiązanie w zakresie izolacji termicznej i izolacji akustycznej. Jest to materiał o wszechstronnym zastosowaniu w zakresie izolacji budynków.

URSA PUREONE

– linia premium produktów do izolacji termicznej i akustycznej. Jest lekka, delikatna i naturalna. Dzięki swym właściwościom zapewnia komfort użytkowania i montażu. Nie pyli, ma neutralny zapach, nie zawiera formaldehydu, dlatego nie podrażnia i zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. URSA PUREONE to materiały wysoce wydajne i sprężyste, łatwe w transporcie i przechowywaniu. Posiadają doskonałe możliwości w zakresie izolacji termicznej (lambda 0,031 W/mK), dźwiękochłonne, a dodatkowo niepalne (euroklasa A1) i przyjazne środowisku naturalnemu.

URSA XPS

– płyty z polistyrenu ekstradowanego znajdujące wszechstronne zastosowanie w zakresie izolacji budynków. Dzięki strukturze zamkniętych komórek powietrznych posiadają znakomite właściwości w zakresie termoizolacji, odznaczają się niskim wskaźnikiem pochłaniania wody i wysoką odpornością na ściskanie. Nie poddają się działaniu korozji biologicznej, ani mrozu.

URSA AIR

– przewody URSA AIR wykonane z mineralnej wełny szklanej służą do budowy instalacji wentylacji oraz klimatyzacji i mogą być stosowane w każdym typie budynków. Dzięki swym właściwościom zapewniają izolację termiczną i akustyczną na najwyższym poziomie. Dodatkowo, panele URSA AIR stanowią izolację ogniową jako materiał niepalny, posiadający klasę reakcji na ogień A2-s1, d0.

URSA oferuje idealne rozwiązania izolacyjne dla każdego typu zastosowań. Za pomocą wełny mineralnej URSA można zapewnić dla swojego domu najwyższej jakości izolację termiczną i akustyczną od dachu, poprzez ściany, aż po podłogę. Materiały izolacyjne URSA minimalizują koszty, jednocześnie podnosząc komfort użytkowania budynku i chroniąc go przed ogniem i wilgocią.

URSA Polska na BIMobject

W maju 2019 roku URSA Polska dołączyła do platformy „BIMobject” . Na profilu URSA POLSKA zostały udostępnione biblioteki do projektowania w programach ArchiCAD i Revit

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE