„Zielono Mi” 2021

rozstrzygnięcie konkursu

czerwiec 2021

organizator

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego

lokalizacja

Warszawa

opis

14 czerwca br. poznaliśmy laureatów nagród i wyróżnień w konkursie dla młodych architektów, projektantów wnętrz i designerów „Zielono Mi”, który organizował Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego w ramach Targów Światło i Targów Elektrotechnika. Tematem przewodnim konkursu, jak i tegorocznej edycji targów, były: roślinność, natura i zieleń.

Zadaniem uczestników konkursu „Zielono Mi” było zaprojektowanie designerskiego oświetlenia, wykorzystującego i jednocześnie uwydatniającego roślinność.

Jury wyróżniło i nagrodziło autorów, którzy w nieoczywisty sposób podeszli do tematu zieleni i światła we wnętrzach. Zdaniem sędziów, nagrodzone projekty uwzględniają kreatywne połączenie oświetlenia i roślinności, kładą nacisk na ekologię i wprowadzenie zieleni do mieszkań.

Jury przyznało trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Główna nagroda trafiła w ręce Natalii Płoskonki, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Sędziowie docenili lapidarną koncepcję formy lampy „wyprowadzonej z okręgu”, która ma szansę stać się uniwersalnym produktem designerskim, sprawdzającym się w różnych czasach i kulturach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii nagrodzonych i wyróżnionych prac.

I Nagroda

Natalia Płoskonka

II Nagroda

Izabela Żeromska

III Nagroda

Kamila Dylik, Paulina Gójska

Wyróżnienie

Klaudia Chorobińska, Pamela Dołęga, Dominika Kłopotek

Wyróżnienie

Bianka Kulis, Szymon Piotrowski, Emila Przybysz

Wyróżnienie

Julia Dębicka, Natalia Wiesiołowska

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
SIATKA - METAL - PROGRESS
Ekologiczne nawierzchnie brukowe
INSPIRACJE