Wyszukiwana fraza musi zawierać minimum 4 znaki

Konkurs na opracowanie projektu miejskiej biblioteki i przedszkola przy ul. Asnyka w Józefowie

rozstrzygnięcie konkursu

luty 2021

organizator

Miasto Józefów

lokalizacja

Józefów

opis

15 lutego podczas konferencji online jury poinformowało o wynikach konkursu na opracowanie projektu miejskiej biblioteki i przedszkola przy ul. Asnyka w Józefowie. Zwyciężyła warszawska pracownia Regio, druga nagroda powędrowała do zespołu Studio4Space i Atelier Entropic, a trzecie miejsce zajął projekt autorstwa MIJO architektura.

Nowy obiekt ma powstać przy placu zabaw i placu do kalisteniki, które mają zostać wkomponowane w całe założenie. Od zgłoszonych projektów oczekiwano koncepcji łączącej współczesne, oryginalne i innowacyjne rozwiązania architektoniczne i technologiczne, uwzględnienie lokalnej tradycji zabudowy oraz warunków przyrodniczych. Zgodnie z wytycznymi obiekt o powierzchni użytkowej ok. 2 tys. metrów kwadratowych miał być dwukondygnacyjny. Na jednym poziomie miała znajdować się biblioteka, zaś na drugim przedszkole.

Sąd konkursowy obradował w pięcioosobowym składzie: przewodnicząca Agnieszka Kalinowska-Sołtys (architektka, wiceprezes ZG SARP), Bogdan Kulczyński (architekt), Piotr Gąszcz (zastępca burmistrza Józefowa), Dariusz Rogowski (kierownik Referatu Zagospodarowania Przestrzennego w UM Józefowa) oraz Monika Szołucha-Przybyś (inspektor w Referacie Realizacji Projektów). Jury oceniało trzydzieści jeden zgłoszonych do konkursu projektów.

Po pięciu spotkaniach jury wyłoniło osiem prac, które ponownie przeanalizowano nie tylko pod względem estetycznym, funkcjonalnym i finansowym, ale również pod względem przeprowadzenia procesu budowy, analizy cyklu życia budynku i ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. Jury było jednomyślne wobec wyboru trzech najlepszych prac.

Zwycięzcom przyznano nagrody w wysokości 30 tys. zł za pierwsze miejsce, 20 tys. zł za drugie i 10 tys. zł za trzecie miejsce.

I Nagroda

Pracownia Regio

II Nagroda

Studio4Space i Atelier Entropic: Magdalena Mróz, Geoffrey Eberle, Bartosz Dendura, Paweł Marjański, Martyna Mądry

III Nagroda

MIJO architektura

Głos został już oddany

okno zamknie się za 5