Wyniki XII edycji konkursu „Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Wielkopolsce”

rozstrzygnięcie konkursu

styczeń 2023

organizator

Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu

lokalizacja

Wielkopolska

opis
3 stycznia br. rozstrzygnięto XII edycję organizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce.
 
Celem konkursu jest kształtowanie nowoczesnego i innowacyjnego wizerunku regionu poprzez propagowanie najlepszych przedsięwzięć urbanistyczno-architektonicznych. Przestrzenie te powinna wyróżniać wysoka wartość społeczna, kulturowa, ekologiczna, organizacyjna i marketingowa.
 
Na konkurs wpłynęło siedem zgłoszeń, a sześć z nich zostało przedstawionych przed ocenę jurorów (jedno odrzucono ze względów formalnych). Sąd Konkursowy obradujący pod przewodnictwem Łukasza Mikuły (Prezesa TUP Oddział w Poznaniu) w składzie: Witold Andrzejczak (Członek Zarządu TUP Oddział w Poznaniu), Alicja Bogalecka-Pabisiak (Wiceprezeska TUP Oddział w Poznaniu), Katarzyna Derda (Zastępczyni Dyrektora Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu), Joanna Grocholewska (Członkini Zarządu TUP Oddział w Poznaniu, Członkini Zarządu Głównego TUP), Filip Koczorowski (Skarbnik TUP Oddział w Poznaniu), Jowita Maćkowiak (Dyrektorka Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego), Krzysztof Pyszny (Członek Zarządu TUP Oddział w Poznaniu), Eleonora Rybczyńska (Członkini TUP Oddział w Poznaniu) i Piotr Sobczak (Członek TUP Oddział w Poznaniu) przyznał trzy nagrody.
 
I nagrodę przyznano Gminie Wieleń za realizację Bulwary Nadnoteckie w Wieleniu projektu zespołu Neostudio Architekci, II nagrodę otrzymało Miasto Poznań za ekspozycję reliktów palatium Mieszka I i kaplicy pałacowej fundacji jego żony Dobrawy w obrębie ogrodu na Ostrowie Tumskim w Poznaniu autorstwa Przemysław Woźny Pracownia Projektowa J. P. Woźny, a III — Gminie Rokietnica za realizację węzła przesiadkowowego Rokietnica projektu pracowni LAB3 Architekci i AiG Architekci.

I Nagroda

Neostudio Architekci

II Nagroda

Przemysław Woźny Pracownia Projektowa J. P. Woźny

III Nagroda

LAB3 Architekci, AiG Architekci

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE