I Nagroda — BRAMA DO JEŻYC (dr hab. Igor Mikoda, prof. UAP; dr inż. arch. Tomasz Piwiński)

Wyniki konkursu na zagospodarowanie przestrzeni u zbiegu ulic Kościelnej i Dąbrowskiego w Poznaniu

I Nagroda

autorzy
dr hab. Igor Mikoda, prof. UAP; dr inż. arch. Tomasz Piwiński


opinia jury

Jury podkreśliło wysokie walory artystyczne zaproponowanej formy przestrzennej oraz całościowej koncepcji zieleni na opracowywanym terenie – bardzo efektownej, ale jednocześnie stosunkowo prostej w utrzymaniu.

„Forma rzeźbiarska jest jednocześnie intrygująca, zaprasza użytkowników do zatrzymania i interakcji, a jednocześnie dalszym przechodniom otwiera nowe perspektywy, tworząc zmieniające się kadry, oglądanych niejako poprzez nią, fragmentów ulic” – mówił prof. Jung.

„Chcemy tym projektem zwrócić uwagę włodarzy miasta na problem ul. Kościelnej. Lata temu przedstawiono projekt jej modernizacji. Miało pojawić się więcej zieleni, środkowy klin miał odzyskać spójność tak by mógł powstać jeden integralny zielony teren. Mamy ich na Jeżycach tak mało. Cieszę się, że na Jeżycach pojawi się wreszcie też trochę sztuki. Liczę, że i deweloperzy na nowo powstających osiedlach jeżyckich nie zapomną o niej” – skomentował Marek Jerzak, Przewodniczący Komisji Kultury i Spraw Społecznych, Rady Osiedla Jeżyce.

Głos został już oddany

Guardian Sun®
Modułowe projekty świetlne od LumoLamp
Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE