PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Minuty na naukę, sekundy na rendering

23 września '19


Lumion to najłatwiejszy i najszybszy na rynku program do wizualizacji, filmów z architekturą, urbanistyką, krajobrazem oraz panoram 360. Dzięki nowym technikom oświetlania i cieniowania otrzymujesz realizm porównywalny z najbardziej znanymi narzędziami do renderowania, wciąż jednak z prędkością, która pozwala w kilka-, kilkanaście sekund dostarczyć obraz w jakości FullHD, a stworzenie pięknej animacji (nawet w 4K) zajmuje godziny, a nie tygodnie. Łatwy w obsłudze interfejs opanujesz w kilkanaście minut, dzięki czemu bez wcześniejszego szkolenia samodzielnie będziesz tworzyć piękne wizualizacje.

W bogatych bibliotekach znajdziesz 5385 modeli 3D, w tym pojazdy, infrastrukturę drogową, małą i dużą architekturę, skanowane i animowane postacie, ponad 1600 animowanych obiektów zieleni oraz wiele innych gotowych do użycia modeli. Dostępnych jest ponad 1170 materiałów (w wersji Pro*), dając ci możliwość natychmiastowego nakładania szkła, tynku, drewna, metali, tekstyliów i innych materiałów i struktur. Tworzenie wizualizacji i filmów jeszcze nigdy nie było tak przyjemne, proste i szybkie.

KOMPATYBILNY Z TWOIM OPROGRAMOWANIEM

Do Lumiona zaimportujesz pliki .SKP, .MAX, .DAE, .FBX, .OBJ, .DWG, .DXF, .KMZ, .3DS. Wtyczka LiveSync pozwala ustanowić połączenie z programami Archicad, Revit, SketchUp, Rhinoceros i Vectorworks, dzięki czemu możesz w czasie rzeczywistym tworzyć wizualizację swojego projektu. Lumion jest kompatybilny również z programami: Allplan, Microstation, 3dsMax i wieloma innymi.

PROSTY W OBSŁUDZE

Brak doświadczenia z programami do wizualizacji? Nie szkodzi! Lumion stawia na wydajność i funkcjonalność, aby pomóc architektom i projektantom prezentować piękne obrazy bez konieczności zlecania lub zatrudniania eksperta od wizualizacji. Po 15 minutach pracy z Lumionem będziesz tworzyć niezwykłe wizualizacje niczym zawodowiec. Po prostu zaimportuj model, zbuduj scenę, dodaj efekty, aby uzyskać realistyczny bądź koncepcyjny rezultat oraz nadać swojemu projektowi indywidualny charakter i wyrenderuj. Lumion, to więcej czasu na projektowanie, mniej oczekiwania na renderingi.

REALIZM

Budynki nie muszą być idealne. Lumion z łatwością przekształci sterylne ściany w realistyczne, żywe powierzchnie pokryte zielenią, pełne niedoskonałości i śladów zużycia. Dzięki opcji odnajdywania krawędzi, szorstkości i innych cech właściwych naturalnym materiałom, sprawisz, że obiekty zaczną wyglądać jak nadgryzione zębem czasu, eliminując w ten sposób chłód komputerowo wygenerowanych obrazów.

67 ze 100 największych pracowni architektonicznych na świecie używa Lumiona.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE