Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Ocieplanie ścian i stropów w budynkach zabytkowych od wewnątrz

02 października '20

Płyty mineralne RenoTherm – ocieplanie od wewnątrz


Ocieplanie ścian i stropów od wewnątrz w budynkach zabytkowych nie jest zadaniem łatwym. Problemem może być chociażby kondensacja pary wodnej w przegrodzie, która spowoduje zawilgocenie i zagrzybienie ścian. Ważny jest w takim przypadku dobór odpowiednich materiałów.

Firma Ecovario oferuje specjalne mineralne płyty RenoTherm, które oprócz doskonałych właściwości izolacyjnych posiadają właściwość bardzo szybkiego podciągania kapilarnego. Tworzący się kondensat pary wodnej na ścianie zostaje wchłonięty przez płytę i samoczynnie odparowany do powietrza. Taka metoda pozwala na bezpieczne i poprawne funkcjonowanie przegrody konstrukcyjnej bez wilgoci i pleśni.

Płyty o różnych grubościach, wykonane z naturalnych surowców są otwarte dyfuzyjnie, zapewniają zdrowy i przyjazny klimat w pomieszczeniach. Ponadto mają antypleśniowe pH i są niepalne. Oprócz budynków zabytkowych wykorzystuje się je do ocieplania stropów garaży podziemnych, piwnic, szachtów wentylacyjnych oraz nietypowych obiektów np. stadionów.

 

Więcej informacji na stronie firmy Ecovario Sp. z o.o. w portalu A&B.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE