PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Panele winylowe Arbiton – piękne jak drewno, wytrzymałe jak gres

02 grudnia '21

Podłoga, którą wybierają architekci


Poznaj panele winylowe Arbiton – podłogi, które łączą w sobie najlepsze cechy naturalnego drewna wraz z użytecznością ceramicznych płytek. Piękne jak drewno, wytrzymałe jak gres. Prawdziwa doskonałość w świecie podłóg. Panele winylowe Arbiton HD Mineral Core to podłogi chętnie wybierane przez architektów. Łączą bowiem doskonały design z niespotykaną użytecznością.

DĄB YANKEE z kolekcji Amaron Herringbone, fot. Arbiton

DĄB YANKEE z kolekcji Amaron Herringbone, fot. Arbiton

©DECORA

Mineralny rdzeń – co to takiego?

Nowoczesne panele winylowe posiadają sztywny, niezwykle trwały rdzeń, który świetnie przewodzi ciepło. Nazwa bierze się od angielskiego RIGID. Przykładem tego typu rdzenia jest HD Mineral Core, lity rdzeń wykonany na bazie naturalnych minerałów skalnych i nowoczesnych polimerów. Zapewnia wyjątkową trwałość na uderzenia oraz świetnie przewodzi ciepło. Dzięki temu produkt ten doskonale nadaje się do położenia na ogrzewanie podłogowe. Nie straszne mu także zalania, ponieważ podłoga od Arbiton jest całkowicie wodoodporna. Panele te charakteryzują się wysoką trwałością i podwyższoną odpornością na zarysowania (dzięki zastosowaniu technologii Titanium Nano Layer).

DĄB GEORGETOWN z kolekcji Amaron Wood, fot. Arbiton

DĄB GEORGETOWN z kolekcji Amaron Wood, fot. Arbiton

©DECORA

Stworzone z myślą o sztuce

Najnowsza kolekcja paneli winylowych Amaron Superiore to z pewnością jedne z najdłuższych desek winylowych dostępnych w Europie. Mają ponad 183 cm długości, dzięki czemu wyglądają bardzo efektownie i naturalnie. Synchroniczną strukturę (Natural Synchrone Structure) panele Superiore zawdzięczają technice tłoczenia (EIR). Daje ona efekt hiper naturalności, który jest wzmocniony przez głęboko matowe, eleganckie wykończenie. Amaron Superiore to kolekcja składająca się z czterech naturalnych odcieni. Zachwyci każdego miłośnika dużych formatów.

Dąb Yankee z kolekcji Liberal, fot. Arbiton

Dąb Yankee z kolekcji Liberal, fot. Arbiton

©DECORA

Podłoga w „jodełkę” bez cyklinowania

Czy to w ogóle możliwe? Wzór, który dotychczas zastrzeżony był dla drewnianych parkietów, dziś jest dostępny również w formie paneli winylowych. Amaron Herringbone to pierwsza na świecie podłoga w jodełkę z rdzeniem mineralnym – HD MINERAL CORE®. Dzięki zastosowanej technologii panele te charakteryzują się dużą wytrzymałością. Są także odporne na wpływ warunków atmosferycznych – nie rozkurczają się pod wpływem temperatury i nie ulegają degradacji pod wpływem wody. Są absolutnie idealnym materiałem do położenia na ogrzewanie podłogowe, również w łazience i kuchni. Dzięki swoim właściwościom nawet układane w systemie pływającym nie wymagają dodatkowych dylatacji, przez co możemy w całym domu stworzyć jednolitą podłogę, która do złudzenia będzie przypominać naturalny klejony parkiet. Panele z kolekcji Herringbone dostępne są w pięciu, naturalnych jasnych wybarwieniach. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnym budownictwie jak i w starych, klimatycznych kamienicach.

Panele winylowe Arbiton –- piękne jak drewno, wytrzymałe jak gres

Panele winylowe Arbiton – piękne jak drewno, wytrzymałe jak gres

©DECORA

 

Więcej informacji na stronie firmy Decora S.A. w portalu PdA.

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE