PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Dywany z wełny – ekologia i ponadczasowe piękno

02 grudnia '21

Dywany z wełny – ekologia i ponadczasowe piękno


Agnella, białostocka fabryka dywanów wełnianych, powstała z marzeń o pięknie.
Z marzeń ludzi, którzy od ponad 45 lat, każdego dnia dbają, aby ich wizja urzeczywistniała się we wnętrzach na całym świecie. To dzięki doświadczonemu zespołowi dywany tkane są z najlepszych przędz, z troską o najwyższą jakość wykonania i z wykorzystaniem ponadczasowego wzornictwa.

Dywan wykorzystany
w aranżacji: DIAMOND BEVERLY jasny szary

Dywan wykorzystany w aranżacji: DIAMOND BEVERLY jasny szary

© AGNELLA

DOŚWIADCZENIE I JAKOŚĆ WYKONANIA

Każdy produkt jest zaprojektowany i wykonany przez doświadczony zespół, przy zastosowaniu najnowszych technologii. Cały proces produkcji od surowca aż po finalny produkt odbywa się pod jednym dachem w fabryce w Białymstoku. To pozwala na kontrolę jakości na każdym etapie powstawania dywanu, co potwierdzają najważniejsze międzynarodowe certyfikaty.

Wełna to nasza pasja. Jest naturalnym i w pełni odnawialnym surowcem. Powstaje i jest pozyskiwana przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne. To sprawia, że wełniane dywany są jednymi z najbardziej przyjaznych naszej planecie.

Dywan wykorzystany
w aranżacji: DIAMOND DAMORE miedziany

Dywan wykorzystany w aranżacji: DIAMOND DAMORE miedziany

© AGNELLA

DIAMOND

Diamond to kolekcja dywanów wyjątkowo miękkich i przyjemnych w dotyku. Bardzo wysokie i gęste runo wykonane jest z najwyższej jakości wełny nowozelandzkiej. Jest to najlepszy rodzaj wełny owczej na rynku, co wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale również na prestiżowy wygląd produktu. Dywany są niezwykle trwałe i sprawdzą się przez wiele lat użytkowania. Kolekcja dostępna jest w kilku paletach kolorystycznych od delikatnych pasteli po bardziej klasyczne brązy i borda.

Dywan wykorzystany
w aranżacji: DIAMOND AIKO wrzosowy

Dywan wykorzystany w aranżacji: DIAMOND AIKO wrzosowy

© AGNELLA

PLATINUM

Kolekcja Platinium to dywany wykonane z miękkich włókien wełnianych, pochodzących z Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. Gęste, mięsiste runo, oprócz walorów estetycznych, wprowadza do wnętrza niepowtarzalny komfort. Kolekcja łączy naturalne kolory z odważnymi wzorami, które wnoszą do wnętrza światową elegancję.

Dywan wykorzystany
w aranżacji: PLATINIUM DELLO alabaster

Dywan wykorzystany w aranżacji: PLATINIUM DELLO alabaster

© AGNELLA

NOBLE

W kolekcji Noble zastosowano unikatowe połączenie trzech poziomów runa pętelkowego, ciętego oraz płaskiego. Nadaje to dywanom wielowymiarowości i wyjątkowego charakteru. Kolorystyka jest monochromatyczna, stonowana, bazująca jedynie odcieniach szarości. Dzięki użyciu niebarwionej przędzy oraz znaczącemu ograniczeniu zużycia wody i energii w procesie produkcji kolekcja powstaje zgodnie z nurtem eko design.

 

Więcej informacji na stronie firmy AGNELLA / BRINTONS AGNELLA Sp. z o.o. w portalu PdA.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE