PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Wełniane dywany Diamond i Superior przyjazne planecie

12 grudnia '20


Agnella, białostocka fabryka dywanów wełnianych, powstała z marzeń o pięknie. Z marzeń ludzi, którzy od ponad 45 lat, każdego dnia dbają aby ich wizja urzeczywistniała się we wnętrzach na całym świecie. To dzięki doświadczonemu zespołowi dywany tkane są z najlepszych przędz, z troską o najwyższą jakość wykonania i z wykorzystaniem ponadczasowego wzornictwa.

Każdy produkt jest zaprojektowany i wykonany przez doświadczony zespół, przy zastosowaniu najnowszych technologii. Cały proces produkcji – od surowca aż po finalny produkt – odbywa się pod jednym dachem w fabryce w Białymstoku. To pozwala na kontrolę jakości na każdym etapie powstawania dywanu, co potwierdzają najważniejsze międzynarodowe certyfikaty.

Wełna to nasza pasja. Jest naturalnym i w pełni odnawialnym surowcem. Powstaje i jest pozyskiwana przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne. To sprawia, że wełniane dywany są jednymi z najbardziej przyjaznych naszej planecie.

Dywan wykorzystany
w aranżacji: DIAMOND AIKO wrzosowy © AGNELLA

Dywan wykorzystany w aranżacji: DIAMOND AIKO wrzosowy

© AGNELLA

Diamond to kolekcja dywanów wyjątkowo miękkich i przyjemnych w dotyku. Bardzo wysokie i gęste runo wykonane jest z najwyższej jakości wełny nowozelandzkiej. Jest to najlepszy rodzaj wełny owczej na rynku, co wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale również na prestiżowy wygląd produktu. Dywany są niezwykle trwałe i sprawdzą się przez wiele lat użytkowania. Kolekcja dostępna jest w kilku paletach kolorystycznych od delikatnych pasteli po bardziej klasyczne brązy i borda.

Dywan wykorzystany
w aranżacji: SUPERIOR CLAUDINE platyna © AGNELLA

Dywan wykorzystany w aranżacji: SUPERIOR CLAUDINE platyna

© AGNELLA

Kolekcja Superior to dywany wykonane z miękkich włókien wełnianych pochodzących z Nowej Zelandii. Gęste, miękkie runo, oprócz walorów estetycznych, wprowadza do wnętrza niepowtarzalny komfort. Kolekcja łączy modne kolory z odważnymi wzorami, które wnoszą do wnętrza światową elegancję.

Dywan wykorzystany
w aranżacji: NOBLE ONI jasny szary © AGNELLA

Dywan wykorzystany w aranżacji: NOBLE ONI jasny szary

© AGNELLA

W kolekcji Noble zastosowano unikatowe połączenie trzech poziomów runa – pętelkowego, ciętego oraz płaskiego. Nadaje to dywanom wielowymiarowości i wyjątkowego charakteru. Kolorystyka jest monochromatyczna, stonowana, bazująca jedynie odcieniach szarości. Dzięki użyciu niebarwionej przędzy oraz znaczącemu ograniczeniu zużycia wody i energii w procesie produkcji kolekcja powstaje zgodnie z nurtem eko design.


Więcej informacji na stronie firmy AGNELLA / BRINTONS AGNELLA Sp. z o.o. w portalu A&B.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE