PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Pasywne systemy podkonstrukcji

08 stycznia '20

BSP Bracket System Polska

BSP Bracket System Polska Sp. z o.o. jest wiodącym na rynku polskim producentem podkonstrukcji pod elewacje wentylowane. Nasza firma oferuje szeroki zakres usług związanych z tego rodzaju elewacjami, ale przede wszystkim specjalizuje się w ich projektowaniu oraz dostarczaniu kompletnych systemów podkonstrukcji aluminiowych, spełniających wszelkie wymagania techniczne stawiane branży elewacyjnej. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były zoptymalizowane pod względem cenowym, zachowując przy tym odpowiednie parametry techniczne oraz były wygodne w montażu. W ostatnich latach, jeżeli chodzi o rozwiązania elewacyjne, bardzo dużą uwagę przykłada się do kwestii termoizolacyjnych. Wobec wysokich oczekiwań oraz stale zaostrzających się przepisów dotyczących termoizolacyjności, firma BSP System opracowała kilka pasywnych systemów podkonstrukcji, prezentowanych poniżej. Ponadto firma oferuje usługi związane z wykonaniem oraz weryfikowaniem obliczeń termicznych dla elewacji wentylowanych.

System BSP KW1 PAS

Konsola BSP KW1 PAS

Jest to doskonale już znany wśród polskich branżowców system podkonstrukcji pasywnej wykorzystujący konsole z przekładką z tworzywa sztucznego. System składający się z konsol pasywnych oraz pionowych profili aluminiowych jest uniwersalnym rozwiązaniem do mocowania wielu różnych rodzajów okładzin na elewacjach zewnętrznych w technologii elewacji wentylowanej. Rozwiązanie to umożliwia zarówno mocowanie klejone okładziny jak i mechaniczne – widoczne (nitowane) i niewidoczne (zaczepowe). Specjalnie zaprojektowany kształt konsol oraz odpowiednio dobrane materiały, z których są one produkowane, pozwalają na uzyskanie stosunkowo dużej nośności przy jednoczesnym zachowaniu bardzo korzystnych parametrów izolacyjnych. Dzięki zastosowaniu konsol pasywnych BSP można znacznie zniwelować efekt „mostków cieplnych” na elewacji zewnętrznej w warstwie termoizolacji. System BSP KW1 PAS posiada wszystkie niezbędne dokumenty dopuszczające wprowadzenie wyrobu do obrotu na rynku polskim. Przeszedł także szereg dodatkowych badań przeciwpożarowych, dotyczących m in. wymagań paragrafu 225 WT o nie odpadaniu elementów od konstrukcji budynku w trakcie pożaru. Ponadto produkt ten uzyskał certyfikat instytutu Passive House w Darmstadt, co potwierdza, że jest to doskonały wyrób do zastosowania w budownictwie energooszczędnym.

System BSP KWE

System prętowy BSP KWE

Jest to innowacyjny system podkonstrukcji prętowej opracowany z myślą o prowadzonych obecnie na dużą skalę termomodernizacjach istniejących obiektów. System ten umożliwia zakotwienie bezpośrednie w konstrukcji budynku bez konieczności usuwania i uzupełniania fragmentów istniejącej izolacji termicznej. Montaż nowej warstwy elewacji jest dzięki temu o wiele szybszy i łatwiejszy. System BSP KWE znajduje również zastosowanie przy standardowym mocowaniu elewacji wentylowanej oraz sufitów podwieszanych na nowych obiektach. Rozwiązanie to oparte jest na mocowaniu okładziny elewacyjnej za pomocą prętów gwintowanych kotwionych w konstrukcji budynku. System prętowy BSP KWE jest rozwiązaniem pasywnym i w odróżnieniu od standardowych podkonstrukcji z udziałem konsol, cechuje się bardzo małym współczynnikiem punktowego przenikania ciepła, przy czym liniowy mostek termiczny spowodowany wsunięciem profilu w warstwę termoizolacji w ogóle nie występuje, gdyż profil jest całkowicie wysunięty przed warstwę izolacyjną. Dużą zaletą tego systemu jest zastosowanie tych samych elementów niezależnie od wysięgu, co w dużym stopniu rozwiązuje problemy związane z ponadnormowymi nierównościami płaszczyzny konstrukcji budynku. Dzięki temu możemy uniknąć konieczności stosowania elementów zamiennych o różnych wysięgach. Sam wysięg natomiast jest praktycznie nieograniczony. Kolejną zaletą systemu jest współosiowe działanie siły parcia i ssania wiatru do siły zakotwienia, co korzystnie wpływa na jego wytrzymałość. Rozwiązanie to zostało już zastosowane na kilku większych realizacjach w Polsce i cieszy się dużym uznaniem wśród montażystów.

System BSP KW4 PAS

Konsola BSP KW4 PAS

Jest to najnowszy system podkonstrukcji pasywnej wprowadzony przez firmę BSP System. Zasada jego działania jest bardzo podobna do systemu BSP KW1 PAS. Wykorzystuje się w tym przypadku również konsole z przekładką z tworzywa sztucznego, jednak budowa konsoli, sposób łączenia poszczególnych jej elementów oraz zastosowane do jej produkcji materiały zostały ulepszone i zoptymalizowane. Głównym celem opracowania tego systemu było uzyskanie wyrobu tańszego przy zachowaniu nie gorszych parametrów. W efekcie udało się stworzyć produkt tańszy, równie wytrzymały i o jeszcze lepszych parametrach termoizolacyjnych. Konsole BSP KW4 PAS, podobnie jak poprzednie konsole pasywne – KW1 PAS, posiadają pozytywną opinię ITB dotyczącą paragrafu 225 WT oraz stosowania powyżej 25 m. i w pasach oddzielenia pożarowego. Wyrób przeszedł już szereg badań korozyjnych, wytrzymałościowych oraz ogniowych potwierdzających jego zastosowanie na elewacjach zewnętrznych.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej.

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE