Shades of White – 12 twarzy bieli

16 stycznia '22

Biel to królowa kolorów. Prezentuje się świeżo i wyraźnie, ale też chłodno i bardzo elegancko, a przy tym niezwykle zjawiskowo odbija światło. Jej uniwersalizm daje architektom większe możliwości w zakresie doboru dodatków niż inne barwy. Teraz opcji wykorzystywania bieli w projektach elewacji jest jeszcze więcej. Firma Baumit opracowała linię kolorystyczną Shades of White, za którą kryje się aż 12 różnych odcieni bieli tynków i farb fasadowych.

Farba w różnych odcieniach bieli

Farba w różnych odcieniach bieli

© Baumit

Jak każdy inny kolor, biel może występować w różnych odsłonach – być zimna lub ciepła, w zależności od domieszek innych barw. Udekorowana w ten sposób elewacja nabiera wyjątkowego charakteru, wywołując przy tym nadal wrażenie lekkości i rześkości, przełamanej jednak odrobiną koloru.

        

Białe elewacje  

© Baumit

Różne odcienie bieli

Paleta Baumit Shades of White to kolekcja 12 specjalnie wyselekcjonowanych odcieni bieli – od ciepłych aż po zimne.

Pierwszą grupę tworzą tonacje z dodatkiem czerwonych, żółtych i pomarańczowych półcieni: Star, Mineral, Cotton, Champagne, Lace i Ivory – warto na nie postawić, jeśli chcemy uzyskać na elewacji efekt przytulnej elegancji. Jeśli natomiast celem jest wprowadzenie do projektu świeżości i czystości lub optyczne powiększenie bryły budynku, warto rozważyć biel w chłodniejszym wydaniu, urozmaiconą zielenią, błękitem lub fioletem: Opal, Antique, Ceramic, Magnolia, Shadow oraz Ice.

Efekt–wizytówka

Zastosowanie odcieni z palety Baumit Shades of White w połączeniu z właściwościami tynków i farb na bazie żywic silikonowych Baumit StarTop/StarColor, Baumit SilikonTop/SilkonColor czy silikonowego tynku modelowanego do kreowania struktur Baumit CreativTop to sposób na stworzenie trwałej elewacji, która będzie cieszyła oko przez długi czas, oszczędzając inwestorowi częstych zabiegów konserwacyjnych, a architektowi wystawiając najlepszą rekomendację. Takie powłoki, oprócz wysokiej paroprzepuszczalności, posiadają wysoką hydrofobowość i odporność na zabrudzenia. Poza walorami dekoracyjnymi zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem wody i uniemożliwiają rozwój glonów czy grzybów na elewacji.

Ciekawa elewacja w białym kolorze

Ciekawa elewacja w białym kolorze

© Baumit

Białe tonacje z palety Baumit Shades of White sprawdzają się zarówno w klasycznych aranżacjach, jak i nowoczesnej stylistyce. Tworzą spójną kompozycję z każdym kolorem tynku strukturalnego, okładzinami elewacyjnymi typu kamień, płytki, drewno czy metal, a także takimi elementami architektury, jak pokrycia dachowe czy stolarka okienna. W połączeniu z kreatywnością architekta stanowią sprawdzony przepis na udany projekt.

Więcej informacji na stronie firmy Baumit Sp. z o.o. w portalu PdD.

Głos został już oddany

E-DODATEK - Dachy, akcesoria dachowe - Trendy 2024
E-DODATEK - Dachy, akcesoria dachowe - Trendy 2024
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery
Ventia Neo – membrany dachowe nowej generacji
Aluminowe systemy dla Twojego domu
Ekskluzywne meble dębowe – dzieła sztuki meblarskiej