Zwiększ stężenie naturalnych jonów w domu

07 stycznia '22

Baumit Ionit – odetchnij świeżym powietrzem!

Choć może wydawać się to niewiarygodne, to nawet 90% czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Eksperci biją na alarm, bo jakość powietrza, którym oddychamy może być nawet kilka razy bardziej zanieczyszczona niż na zewnątrz. Ale spokojnie! Firma Baumit opracowała funkcjonalny system pokrycia ścian Baumit Ionit, który aktywnie oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń i reguluje wilgotność w pomieszczeniach, zapewniając uczucie świeżości, porównywalne do tego, którego doświadczamy przebywając na łonie natury.

Naturalne jony — to właśnie one sprawiają, że powietrze nad morzem, w górach czy w lesie jest najczystsze. Rekordzistą pod tym względem są wodospady, w których pobliżu stężenie tych cząsteczek jest największe, za co odpowiada sprzyjająca, odpowiednio wysoka, wilgotność powietrza. System Baumit Ionit pozwala nam uzyskać podobny efekt we wnętrzach.

W pobliżu wodospadów stężenie naturalnych jonów jest największe

W pobliżu wodospadów stężenie naturalnych jonów jest największe

© Baumit

Więcej jonów we wnętrzach

Główną rolę odgrywa w nim mineralna farba wewnętrzna Baumit IonitColor, która w krótkim czasie zwiększa stężenie naturalnych jonów w powietrzu, co zostało potwierdzone przez niemiecki Instytut Fizyki Budowlanej im. Fraunhofera oraz Wiedeński Uniwersytet Medyczny. Te niewidoczne dla oka cząsteczki działają jak magnesy na kurz oraz pyłki unoszące się w powietrzu. Wiążąc je w większe grupy, sprawiają, że opadają one na podłogę, po czym mogą zostać usunięte podczas codziennego sprzątania. W efekcie powietrze oczyszcza się, co z kolei wpływa na nasze samopoczucie — wspiera działanie układu odpornościowego, poprawia koncentrację, przyśpiesza regenerację organizmu. Dobroczynne działanie docenią także alergicy. Badanie przeprowadzone na pyłkach brzozy wykazało, że w pomieszczeniach, w których ściany pomalowano farbą Baumit IonitColor już po 30 minutach poziom alergenów zmniejszył się o 90% w porównaniu do wnętrz, w których użyto farby tradycyjnej.

Niewidoczne dla oka cząsteczki jonów działają jak magnesy na kurz oraz pyłki unoszące się w powietrzu

Niewidoczne dla oka cząsteczki jonów działają jak magnesy na kurz oraz pyłki unoszące się w powietrzu

© Baumit

Dla lepszego efektu

Aby potencjał farby Baumit IonitColor mógł zostać w pełni wykorzystany, warto zastosować ją w systemie z gładziami szpachlowymi Baumit IonitFinishBaumit IonitFino, szczególnie rekomendowanymi dla ścian betonowych i gipsowo-kartonowych. Obie zapewniają zrównoważony poziom wilgoci w pomieszczeniu, wspierając zdrowy mikroklimat i tworząc idealne warunki do produkcji jonów przez Baumit IonitColor.

Farby Baumit IonitColor

Farby Baumit IonitColor

© Baumit

Im więcej jonów, tym lepiej

Z optymalną sytuacją mamy do czynienia, gdy jest ich przynajmniej 1000 na cm3. W pomieszczeniach ta liczba nie przekracza zwykle 250 na cm3, a w mieszkaniach zlokalizowanych w centrach miast często jest ich mniej niż 100 na cm3. System Baumit Ionit pozwala zwiększyć ilość jonów we wnętrzach do poziomu 2000-4000 na cm3, zapewniając nam jakość powietrza porównywalną do tej w górach!

Dobroczynne działanie docenią także alergicy

Dobroczynne działanie docenią także alergicy

© Baumit

Nic nie zastąpi przebywania na świeżym powietrzu, jednak dobierając odpowiednie materiały do wykańczania domu czy mieszkania, możemy sprawić, że nasze cztery ściany staną się miejscem komfortowym zarówno dla oka, jak i samopoczucia.

 System Baumit Ionit

 System Baumit Ionit

© Baumit

 

Więcej informacji na stronie firmy Baumit Sp. z o.o. w portalu PdD.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery
Zainspiruj się kolorem!
Sztuka do wnętrz, wnętrza do sztuki
Kolory w łazience i szeroka oferta outdoor SPA