Wzorzysty akcent w tajemniczym kolorystycznie wnętrzu

01 lipca '22

A gdyby tak wnętrze eleganckie i tajemnicze przełamać wzorzystym akcentem? Taką właśnie ideę zaproponowała pracownia CoZa Studio, aranżując salon połączony z otwartą kuchnią, w ramach projektu M_11. Na łamach naszego portalu przybliżaliśmy już niezwykle ciekawe fragmenty tego mieszkania – łazienkę skąpaną w szarościach oraz monochromatyczny pokój dziecięcy.

Wyspa kuchenna w ciemnej tonacji

Wyspa kuchenna w ciemnej tonacji

© CoZa Studio

Równowaga kolorystyczna

Intrygująca jest tu tajemniczość. Ciemna tonacja wielu płaszczyzn sprawia, że wnętrze staje się nietypowe, ale jednocześnie niezwykle eleganckie. Co ciekawe, przewaga czerni nie powoduje, jakby się mogło wydawać, chłodu stylistycznego. Wręcz przeciwnie – poniekąd optycznie ociepla przestrzeń i równoważy surowość mikrobetonu, z którego wykonana jest posadzka. Materiał ten pozwolił na zminimalizowanie problemu łączeń materiału na podłodze.

Kuchnia otwarta na salon

Kuchnia otwarta na salon

© CoZa Studio

Kuchnia całkowicie otwarta jest na salon. Składa się z zabudowy ściennej, wraz z pomiestnymi półkami i wbudowanym sprzętem AGD, oraz z wyspy kuchennej, która mieści płytę grzewczą, piekarnik oraz zlew. Obudowa wyspy i fronty szaf utrzymane są w ciemnoszarym odcieniu. Co ciekawe, zaprojektowane są one w obrotowo-wysuwnym systemie Hawa, który pozwala otwarty front wsunąć w przestrzeń równoległą do boku szafy.

To, co wyraźnie wydziela strefę gotowania to również ciemnobrązowe panele ścienne. Ten odcień pojawia się też na drewnianym, grubym blacie stołu, wskazującego na przestrzeń jadalnianą. Wokół, konsekwentnie dla całej aranżacji, rozmieszczone są czarne krzesła.

Ciemne wnętrze salonu z jasnymi dodatkami

Ciemne wnętrze salonu z jasnymi dodatkami

© CoZa Studio

Salon ze stylowym filarem

Pozostałą część pomieszczenia zajmuje salon. Tworzy go miejsce wypoczynku z dwiema okazałymi sofami, w stonowanym jasnobeżowym odcieniu, jednak kolorystycznie kontrastującymi z otaczającą go czernią ścian. Pośród wygodnych puf zaprojektowano stolik kawowy w minimalistycznej, prostopadłościennej formie. Imponujące są tutaj również duże przeszklenia okienne, z pięknym widokiem na przyrodę.

Najbardziej jednak zaskakujący w tym wnętrzu staje się czarno-biały filar kominowy – akcent, który umiejętnie ożywia tę elegancką przestrzeń. Jego dynamiczne i abstrakcyjne wzory silnie przyciągają wzrok i próbują dominować w spokojnym, przytulnym otoczeniu.

Wyspa kuchenna w ciemnej tonacji

Wyspa kuchenna w ciemnej tonacji

© CoZa Studio

Oświetlenie ciemnego wnętrza

Ciemne wnętrze domu przysparza projektantom wielu wyzwań. Jednym z nich jest większe niż przeciętnie pochłanianie światła. Również osiągnięcie jego ciepłego odcienia i miękkiego wyrazu wymagają szczególnej precyzji projektowej. Mając na uwadze występujące we wnętrzu sufity skośne, pracownia dobrała lampy STICKS w formie linii świetlnych, które można łączyć za pomocą ruchomych łączników, co pozwala tworzyć smugi świetlne ciągnące się wzdłuż ścian o różnych kątach.

Opracowanie: Liwia Sus

Głos został już oddany

E-DODATEK - Dachy, akcesoria dachowe - Trendy 2024
E-DODATEK - Dachy, akcesoria dachowe - Trendy 2024
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery
Wyjątkowe kolekcje płytek do kuchni, łazienki, salonu
Nowe trendy w branży łazienkowej – dwie serie mebli łazienkowych ELITA
Drzwi, które otwierają miliony domów