Grafit, drewno i musztarda – nietypowa kolorystyka w aranżacji mieszkania

06 października '22

Jak powinna przebiegać granica pomiędzy strefą dzienną a strefą prywatną? W jaki sposób przedstawić te kontrasty, przebiegające między przestrzeniami. Realizacja Anny Błaszczyk z pracowni Artewizjon pokazuje ciekawe rozwiązanie tej kwestii.

strefa dzienna

„Reykjavik” jest realizacją, w której istotne było odpowiednie zestawienie tonów z podziałem na funkcję przestrzeni domowej. W strefie dziennej zdecydowano się na szerokie otwarcie na światło. Przede wszystkim połączono tu jadalnie, salon i kuchnie. Wszystkie te przestrzenie, doświetlone przez szerokie okna, stanowią połączenie drewniano-grafitowo-musztardowej kolorystyki.

W salonie sercem jest stolik kawowy z białym blatem na metalowych nogach. Podłoga w tej części to klasyczny drewniany parkiet. Obok stolika zlokalizowano szarą sofę i fotel, również na charakterystycznych metalowych nogach. Wnętrze z dużymi przeszkleniami może być w każdej chwili przesłonięte za pomocą białych firanek i beżowych kotar. Kolor musztardowy widoczny jest tutaj przede wszystkim w akcesoriach, między innymi poduszkach.

Salon

Salon

fot. Michał Sierakowski, © Artewizjon

Obok salonu widoczny jest długi drewniany stół, wokół którego zlokalizowano obite na delikatny beż krzesła. Nad tą częścią zlokalizowano również interesującą lampę w kształcie czarnego okręgu, oświetlającą punktowo stół. Za jadalnią znajdziemy ścianę z czarnych płyt z białymi żyłkami, kontrastującą ze światłem naturalnym.

Jadalnia

Jadalnia

fot. Michał Sierakowski, © Artewizjon

Od salonu i jadalni kuchnie oddziela wyspa kuchenna wykonana z drewna i czarno-grafitowych płyt. To szeroka część, która pozwala na nie tylko swobodne gotowanie, ale również spożywanie posiłków. Do wyspy dostawione zostały hokery na drewnianych nogach i siedziskach w kolorze musztardowym. Od pozostałych część strefy dziennej wyróżnia też podłoga złożona z betonowych płytek w jasnoszarym kolorze. Zabudowa kuchenna to praktycznie czysta biel bez dodatkowych elementów.

Kuchnia

Kuchnia

fot. Michał Sierakowski, © Artewizjon

Hol

Ciekawym rozwiązaniem jest hol. Strona naprzeciw szerokich, podświetlonych na biało schodów kontrastuje ciemną, wykończoną grafitowo-czarnymi płytami ścianą. Uzyskany w ten sposób kontrast tworzy przestrzeń zwartą.

Hol

Hol

fot. Michał Sierakowski, © Artewizjon

Sypialnia i prywatna toaleta

W sypialni również postawiono na prosty, minimalistyczny charakter. Na podłodze zdecydowano się na drewniany parkiet, podobny do tego wykorzystanego w salonie. Zagłówek łóżka wykonano w kolorze szarym, a nad nim znajdziemy dwie ryciny na tle geometrycznej tapety. To prosta, spokojna przestrzeń pozwalająca odetchnąć.

Sypialnia

Sypialnia

fot. Michał Sierakowski, © Artewizjon

Wprost z sypialni możemy przejść do prywatnej toalety właścicieli, w której podłoga z parkietu zmienia się w betonowe płytki. Uwagę przykuwa przede wszystkim nierówne, heksagonalne lustro, w pełni zamknięta kabina prysznicowa o sporych wymiarach.

Widok na łazienkę z sypialni

Widok na łazienkę z sypialni

fot. Michał Sierakowski, © Artewizjon

opracował Wiktor Bochenek

Głos został już oddany

Okna, Drzwi, Okucia i Osłony - Trendy 2024
Okna, Drzwi, Okucia i Osłony - Trendy 2024
Kompleksowe kosztorysy inwestorskie
Kompleksowe kosztorysy inwestorskie
Bestsellery
Twoja wizja, nasze dzieło – niepowtarzalne schody i balustrady
Pompa ciepła IMPACT – pewne i bezpieczne źródło ciepła na lata!
Innowacyjne okna PVC z linii Platinum Design – premiera roku 2023