Kolorystyczna harmonia dziecięcego pokoju

31 maja '22

Aranżacja pokoju dziecięcego zawsze stanowi niemałe wyzwanie dla projektantów. Pojawiają się pytania, jaki wystrój będzie odpowiedni dla rozwoju dziecka, co będzie sprzyjało pogłębianiu jego zainteresowań, czy ciepła, a może właśnie chłodna tonacja będzie lepiej oddziaływała na emocje dziecka? Jako przykład ciekawej i łagodnej wizualnie przestrzeni dedykowanej dziecku prezentujemy projekt pracowni DOMagała design, którego poszczególne przestrzenie opisywaliśmy już, zaglądając do salonu o charakterze eklektycznym oraz analizując aranżację przedpokoju, kuchni oraz jadalni.

 Przytulna aranżacja pokoju

Przytulna aranżacja pokoju

© Ayuko Studio

Przestrzeń jasna i przytulna

Ten fragment pokoju utrzymany jest w jasnej kolorystyce. Białe płaszczyzny frontów szaf oraz łóżka, bez zaistniałego kontekstu, mogłyby wydawać się elementami zbyt chłodnymi, by użyć ich do wyposażenia pokoju dziecięcego. Jednak tutaj zwraca uwagę jedynie ich estetyka, nie zaprzeczając przytulności pokoju. To z pewnością za sprawą połączenia z elementami wykonanymi z drewna, które dodają lekkości. A więc podłoga, uchwyty w elewacji szafy, ściana za łóżkiem, drewniana tablica do pisania oraz karnisz w stylu boho, sprawiają wrażenie ciepła oraz sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa dziecka.

Na ścianie szczytowej, poza słojami drewna odnajdziemy również gwieździstą tapetę, która dodaje odrobinę magii części sypialnianej.

W części pokoju występuje chłodna kolorystyka

Tajemnicza tapeta na ścianie pokoju dziecięcego

© Ayuko Studio

Część bardziej tajemnicza

Druga część pokoju to miejsce zabaw. Tutaj chłodna biel przeplata się z tajemniczym odcieniem granatu. Tapeta jednej za ścian ma nadrukowane gęsto drzewa, które pobudzają fantazję, zachęcając do spacerów – tych wyobrażonych oczywiście – po bajecznym lesie.

Mamy tu też duże, białe kule oświetlające pokój, które w dzień wyglądają niczym zawieszone pod sufitem, lekkie obłoki, tworząc niesamowite wrażenie przestrzeni.

Stałym elementem wyposażenia są mniejsze łóżko w formie domku, fotel – uszak, który stojąc na niskich nóżkach, z pewnością doskonale sprawdza się dla dzieci oraz niewielka półeczka na książki wykonana z tradycyjnej, drewnianej skrzynki.

W części pokoju występuje chłodna kolorystyka

Niebieskości i szarości nawiązują do aranżacji całego domu

© Ayuko Studio

Pokój dla rodzeństwa?

Niebieskości i szarości pojawiają się w aranżacji całego domu. Być może to sprawia, że daje on wrażenie przestrzeni schludnej i pełnej oddechu, mimo eklektycznego charakteru i nagromadzenia dużej ilości, różnych stylowo przedmiotów.

W pokoju dziecięcym dwoista kolorystyka narzuca skojarzenie z tradycyjnym podziałem – część ciemna, z elementami niebieskich odcieni, być może dedykowana jest chłopcu, a biało-różowa dziewczynce. Dziś jednak nie jest to regułą, dlatego i my pozostawiamy tę interpretację otwartą.

Opracowanie: Liwia Sus

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery
JONIEC® – ogrodzenia betonowe i elementy małej architektury ogrodowej
Leca® BLOK izoluje przed hałasem
Dekoracyjne lustra, które odmienią każde wnętrze!