IQ Sun Med – lampy, które poprawiają nastrój i pomagają dbać o nasze zdrowie

01 lutego '22

Lampa IQ Sun Med od Lena Lighting, emitująca światło o natężeniu zbliżonym do parametrów promieni słonecznych, sprzyja poprawie nastroju, równowagi oraz wydajności ludzkiego ciała. Według naukowców światło ma silne działanie terapeutyczne. Poprzez wpływ na regulację naturalnego biorytmu człowieka, może okazać się ono pomocne w leczeniu oraz zapobieganiu wielu dolegliwościom.

Lampa IQ Sun Med, emituje światło o natężeniu zbliżonym do parametrów promieni słonecznych

Lampa IQ Sun Med, emituje światło o natężeniu zbliżonym do parametrów promieni słonecznych

© Lena Lighting S.A

Niedobór światła 


Zima to okres, w którym borykamy się z niewystarczającym dostępem do słońca. Brak naturalnego światła jest szczególnie dotkliwy dla naszego zdrowia oraz samopoczucia. Promienie słoneczne wpływają pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu, wzmacniają układ odpornościowy, stymulują przemianę materii czy wspomagają gospodarkę hormonalną. Systematyczna ekspozycja na promienie słoneczne uruchamia mechanizmy, które m.in. przyspieszają przepływ krwi, koją system nerwowy, regulują sen, a nawet poziom cukru.

Nowoczesna technologia 

Wsparciem dla organizmu może okazać się fototerapia za pomocą lamp emitujących światło o natężeniu zbliżonym do naturalnego, jak IQ Sun Med od Lena Lighting. Lampa ta zapewnia terapię światłem od 6000 lux przy czasie naświetlania 30 minut z odległości 50 cm. Płynna regulacja światłem umożliwia ustawienie wielokrotności tych sesji w aż 10 poziomach świecenia. Tryby te można dopasować w zależności od potrzeb użytkownika. Model występuje również w wersji PRO, która posiada dodatkowe funkcje budzenia oraz zasypiania przy świetle. W tej opcji mamy także możliwość ustawienia czasu pracy urządzenia oraz monitorowania okresu terapii, w czym pomaga także intuicyjny wyświetlacz LCD. IQ Sun Med to wolnostojąca lampa, o klasycznym kształcie, która wykorzystuje energooszczędną technologię LED. Minimalistyczny design sprawia, że pasuje ona do każdej przestrzeni, stając się subtelnym elementem wyposażenia.

Lampa reguluje naturalny biorytm człowieka i może okazać się pomocna w leczeniu oraz zapobieganiu wielu dolegliwościom

Lampa reguluje naturalny biorytm człowieka i może okazać się pomocna w leczeniu oraz zapobieganiu wielu dolegliwościom

© Lena Lighting S.A

Światło już od wielu lat wykorzystywane jest w medycynie do leczenia i zapobiegania wielu schorzeniom. Przeprowadzono szereg badań, które dowodzą zbawiennego działania światła w walce z różnymi zaburzeniami. IQ Sun Med skutecznie wspomaga terapię podstawową czy leczenie farmakologiczne. Możemy korzystać z niego w dowolnym miejscu i czasie. W trakcie terapii możemy wykonywać inne czynności – np. czytać, czy oglądać telewizję. Ważne, tylko abyśmy w trakcie sesji mieli otwarte oczy. Dzięki temu terapia będzie bardziej efektywna. Dlaczego? Bo właśnie przez siatkówkę trafia najwięcej promieni, które pobudzają korę mózgową i doprowadzają do produkcji hormonów czy enzymów. Naświetlenie możemy stosować na co dzień, jest ono szczególnie wskazane w naszej szerokości geograficznej, gdzie dni w okresie jesienno-zimowym są krótkie i dociera do nas niewiele promieni słonecznych. Aby zapobiec zakłóceniom rytmów biologicznych, warto zdecydować się na „doświetlenie organizmu” np. IQ Sun Med. Sprawdzi się tu idealnie.

– mówi Piotr Janiga Dyrektor Działu Medycznego


Dobroczynny wpływ światła na kondycję ludzkiego organizmu jest znany już od czasów starożytnych. Pierwszy Instytut Światła powstał w 1898 roku, a jego założycielem został ojciec fototerapii Duńczyk Niels Ryberg Finsen, który za swoje osiągnięcia otrzymał w 1903 roku Nagrodę Nobla. Światłoterapia może być szczególnie pomocna m.in. przy: jesienno-zimowej depresji, złym samopoczuciu, zaburzeniach snu czy koncentracji. Zaleca się także stosowanie fototerapii kobietom, które urodziły dziecko, osobom chcącym poprawić swoją wydajność organizmu, wykonującym pracę intelektualną, uczącym się czy zmieniającym strefy czasowe. Długość, natężenie oraz częstotliwość naświetlenia zależna jest od indywidualnych potrzeb. Optymalne dostosowanie sesji terapeutycznej to często metoda prób i błędów. Trzeba pamiętać, że warunki naświetlania powinny być określane indywidualne i najlepiej, żeby były konsultowane ze specjalistą.

 

Więcej informacji na stronie firmy Lena Lighting S.A. w portalu PdD.

 

Głos został już oddany

Okna, Drzwi, Okucia i Osłony - Trendy 2024
Okna, Drzwi, Okucia i Osłony - Trendy 2024
Kompleksowe kosztorysy inwestorskie
Kompleksowe kosztorysy inwestorskie
TECTUS - całkowicie ukryty system zawiasów

TECTUS®
całkowicie ukryty system zawiasów

www.simonswerk.com
Bestsellery
Odpowiadamy na Wasze potrzeby. Bramy garażowe firmy Hörmann
Na zewnątrz i do pokoju. Drzwi marki Hörmann
Trwałe i ponadczasowe okładziny kwarcowe