Łóżko dla dziecka – fantazyjne czy odrobinę bardziej poważne?

19 lipca '22

Dzieci blisko połowę swojego życia spędzają w łóżku. Wcześnie kładą się spać i potrzebują wielu godzin, by zregenerować się po zazwyczaj pełnym wrażeń dniu. Dlatego właśnie wybór odpowiedniego łóżka będzie bardzo ważny. Należy też pamiętać, że w pokoju dziecięcym będzie ono pełniło podwójną rolę, stając się nierzadko bazą do kreatywnej zabawy.

Łóżko dla dziecka        Łóżko dla dziecka

Łóżka piętrowe dla dziecka

© Unsplash

Łóżka ze schowkiem

Pokoje dziecięce to królestwo zabawek. Warto więc pomyśleć o zakupie łóżka, które miałoby możliwość wsunięcia pod nie szuflad z pościelą oraz zabawkami. Najprostszym rozwiązaniem będzie mebel na wysokich nóżkach, aby zmieściły się pod nie duże pudła lub kosze.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są łóżka na niskich antresolach, na które wchodzi się po drabince. Przypominają nieco te piętrowe, ale w dolnej część zamiast materaca mamy przestrzeń służącą zabawie, gdzie swoje miejsce mają szafki, szuflady, półki lub też niewielki stolik z pufą. Niekiedy dolną część stanowi specjalny domek do zabawy, z drzwiami i oknami, albo ustawiony jest tam niski namiot.

Łóżko dla dziecka

Łóżko piętrowe to marzenie każdego dziecka

© Pexels

Łózka piętrowe

Łóżko piętrowe to marzenie każdego malucha. Przyda się zarówno w pokoju rodzeństwa, jak i dla jedynaka, który przecież od czasu do czasu może gościć swoich przyjaciół. To doskonały pomysł na wykorzystanie niewielkiej przestrzeni.

Rama może być wykonana z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Łóżka miewają możliwość rozdzielenia ich w razie potrzeby na dwa osobne i postawienia na jednym poziomie. Istnieją łóżka piętrowe przeznaczone dla dwójki albo nawet trójki dzieci. Niektóre modele mają możliwość zamontowania ślizgawki, która ułatwia zejście, a raczej zjazd z górnego poziomu. To oczywiście dodatkowa atrakcja, jednocześnie jednak zabierająca sporo przestrzeni.

Przy wyborze takiego łóżka należy pamiętać, że dzieci mają nieprzewidywalne pomysły, dlatego mebel musi być stabilny i bezpieczny. Ważna będzie tu wysokość barierek i szerokość rozstawienia szczebelków. Najważniejszą jednak kwestią jest ocena, czy nasze dziecko nie jest za małe na taką atrakcję.

Łóżko dla dziecka        Łóżko dla dziecka

Łóżko dla dziecka małego i nieco starszego

© Unsplash

Łóżka z fantazją

Małe dzieci są niezwykle kreatywne. Swoje łóżka chętnie zamieniają na latające albo pływające statki, wyspy będące schronieniem od wyobrażonego wokół morza albo przytulny kącik małej księżniczki. Wyjdźmy zatem naprzeciw ich potrzebom i pomyślmy o łóżku w fantazyjnym kształcie, albo z nietypowymi dodatkami.

Wygoda i uniwersalność

Proponowane wyżej łóżka to rozwiązania dla dzieci małych. Gdy dorastają i stają się nastolatkami, często decydujemy się na wymianę mebla. Warto jednak od razu przewidzieć tę oczywistą zmianę i zdecydować się na modele dłuższe. Pamiętajmy, że o wygodzie decydować będzie również odpowiedni dobór materaca.

Opracowanie: Liwia Sus

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery
JONIEC® – ogrodzenia betonowe i elementy małej architektury ogrodowej
Leca® BLOK izoluje przed hałasem
Dekoracyjne lustra, które odmienią każde wnętrze!