Pokój małego wspinacza

04 sierpnia '22

Nietypowemu mieszkaniu, zaaranżowanemu w stylistyce modern retro przez pracownię Poco Design, przyglądaliśmy się już od wielu stron. Dziś zajrzymy do pokoju dziecięcego, który jest doskonale zaprojektowanym miejscem do realizowania różnych aktywności.

Pokój małego wspinacza

Pokój małego wspinacza

© 3d render: Mateusz Jakubczyk

Przestrzeń uporządkowana

Jak widzimy, pokój jest przestronny i utrzymany w stonowanej kolorystyce. Nie jest jednak nudny, za sprawą nietypowych elementów, jakie się w nim znajdują.

Zauważmy, że meble utrzymane są w jednakowej stylistyce. To nieskomplikowane, wygodne formy, które z pewnością pomieszczą wszystkie przydatne dziecku przedmioty. Jasnoszare łóżko z oparciem, posiada więc szuflady, w których skryć możemy zarówno pościel jak i zabawki, a szafa i szafka mają zamykane drzwiczkami półki, dzięki czemu pomieszczenie nie wydaje się być zagracone.

Pokój małego wspinacza

Pokój małego wspinacza

© 3d render: Mateusz Jakubczyk

Kącik sprzyjający nauce

Biurko i krzesło, na ogół kojarzone ze żmudną nauką, tutaj ożywione są kolorystycznie, co być może zachęca niesfornego ucznia do pracy w wygodnych warunkach. Aby okoliczności nauki były bardziej sprzyjające, na oknach zamocowane są żaluzje. Wykonane z listewek, ciekawie nawiązują do drewnianych paneli podłogowych.

Pokój małego wspinacza

Pokój małego wspinacza

© 3d render: Mateusz Jakubczyk

Przestrzeń dziecięcych aktywności

To, co czyni ten pokój najciekawszym i niebanalnym to fragment ścianki wspinaczkowej. Uchwyty zamocowane na ścianie, pozwolą sprawdzić spryt i siłę fizyczną małego sportowca. W pokoju podwieszone jest też wygodne siedzisko, które posłuży również jako huśtawka, a jedna ze ścian pełni funkcję tablicy, co czyni tę przestrzeń dość kreatywną, pobudzającą dziecięcą wyobraźnię.

Drobne detale również obrazują, komu miejsce to jest dedykowane. Obok łóżka, na niewielkiej szafce stoi nocna lampka, która formą przypomina niewielkiego królika. Ponad łóżkiem dostrzeżemy plakaty o tematyce kosmosu. A pod sufitem zauważymy podwieszone balony, które tak naprawdę, są lampami o pomysłowym kształcie.

Opracowanie: Liwia Sus

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Bestsellery
Prefabrykowane wiązary dachowe
Innowacyjne okna PVC z linii Platinum Design – premiera roku 2023
Energooszczędne sterowanie temperaturą z ENGO Controls