Przeprowadzka pod kontrolą

21 lipca '22

Przeprowadzka ekscytuje i przeraża zarazem. Nowe lokum to symbol nowego początku, ale najpierw musimy uporać się z trudem spakowania i przeniesienia rzeczy. Nierzadko towarzyszą temu spore emocje, a przeprowadzka urasta w naszych głowach do nieosiągalnego wyczynu. Co zrobić, aby się w tym niewątpliwym zamieszaniu nie zagubić?

Przeprowadzka

Przed przeprowadzką zróbmy gruntowne porządki

© Pexels

Najlepszym czasem na przeprowadzkę jest lato. Oczywiście nie to najbardziej upalne, ani przeciwnie, skrajnie deszczowe. Jeśli natomiast mamy wybór, zaplanujmy przenoszenie rzeczy w miesiącach ciepłych.

Już wiele miesięcy wcześniej warto zacząć segregować szuflady i przeglądać w poszukiwaniu rzeczy zbędnych. Możemy je podarować komuś, lub wyprzedać. To dobra okazja, by uporządkować też dokumenty i pozbyć się tych zbędnych.

Kilka tygodni wcześniej dobrze jest też rozplanować posiłki w taki sposób, aby wykorzystać jak najwięcej zapasów żywności.

Przeprowadzka        Przeprowadzka

Pudła najlepiej by nie były zbyt duże

© Pexels

Następnie musimy zorganizować kartony i pudła w dużej ilości. Nie dajmy się przy tym namówić na zbędne wydatki. Najlepiej wykorzystać opakowania z dostaw towaru z pobliskiego sklepu. Doskonale sprawdzą się te z uchwytami oraz wytrzymałe tektury po szklanych butelkach albo sprzęcie AGD. Warto pamiętać, by nie były one jednak zbyt duże, tak byśmy nie mieli problemu z ich dźwignięciem oraz by wytrzymały ciężar włożonych do nich rzeczy.

Do pakowania ubrań oraz pościeli możemy natomiast skorzystać z worków próżniowych, jeśli takimi dysponujemy. Dzięki odessaniu z nich powietrza odkurzaczem zaoszczędzimy sporo miejsca. Ubrania zaś, które trzymamy na wieszakach, najlepiej będzie przewieźć w tej samej formie, pakując je jedynie do pokrowców.

Przeprowadzka

Dobrze jest opisać zawartość pudełek

© Pexels

Pakując przedmioty, pamiętajmy o tym, by zachować jakąś logikę, na przykład kompletując je tematycznie oraz opisywać poszczególne kartony. Ułatwi nam to rozpakowywanie się w nowym lokum. Również, bardziej przydatne rzeczy, z których korzystamy na co dzień, warto włożyć na wierzch.

W przypadku większych gabarytów niezbędnym może okazać się jednak specjalistyczny transport. Przewożąc meble, dobrze jest pamiętać o zabezpieczeniu tapicerki oraz blatów przed porysowaniem. Nada się do tego specjalistyczna folia albo po prostu zbędne koce. By nie ryzykować nadwyrężeniem pleców, warto w miarę możliwości rozkręcić meble na części.

Opracowanie: Liwia Sus

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery
Zaczynamy od podstaw! Dlaczego nie warto rezygnować z odpowiedniej hydroizolacji?
Listwy wykończeniowe do systemów dociepleń budynków metodą „lekką – mokrą”
Mexen – nowoczesne wyposażenie Twojej łazienki