Spokojne mieszkanie z miedzianym charakterem

06 czerwca '22

Inwestorom zależało na stworzeniu przestrzeni spokojnej i przyjemnej. Kolory miały być delikatne i naturalne, a samo mieszkanie spokojnym miejscem odpoczynku. Istotny był miedziany połysk. Projekt stworzyła pracownia Metr po Metrze.

Salon

łazienka

fot. Kąty Proste, © Metr po metrze

Apartament zlokalizowany został zlokalizowany w centrum Mokotowa. Nie jest to stałe miejsce pobytu, lecz apartament okazjonalny — z którego właściciele korzystają podczas pobytu w Warszawie. Nie oznacza to, że nie został przystosowany co dłuższych pobytów.

Najważniejsze było zaproponowanie naturalnej kolorystyki, polegającej na zderzeniu ciepłej i chłodnej tonacji, szlachetne materiały, proste linie i wszystko, co pozwala stworzyć komfortową przestrzeń. Jednocześnie są to wnętrza proste, nietworząca przestrzeni, narzucającej się.

Salon

salon

fot. Kąty Proste, © Metr po metrze

serce domu

Salon stanowi serce tej przestrzeni. Został bezpośrednio połączony z kuchnią, którą oddzielona została białą wyspą kuchenną z dwoma siedziskami. Na podłodze zdecydowano się na klasyczne panele o orzechowym kolorze.

Życie w mieszkaniu skupia się przy szarej narożnej sofie. Stolik kawowy to prosta konstrukcja na czarnych nogach z białym blatem. Przede wszystkim króluje tu jasno-metaliczna kolorystyka. Na ścianie zdecydowano się na obraz „Balans 2” Agnieszki Kirzanowskiej-Osińskiej.

Salon

salon

fot. Kąty Proste, © Metr po metrze

Kuchnia to prosta przestrzeń, w której część frontów została wykończona drewnianym fornirem, a część w czystej bieli. Sprzęt AGD dostosowany został do tej przestrzeni, opierając się na bielach.

Kuchnia

kuchnia

fot. Kąty Proste, © Metr po metrze

spokojna przestrzeń szarości

W sypialni zdecydowano się na większą dozę szarości. Uwagę przykuwa tutaj przede wszystkim wyjątkowy zagłówek. To wzór ułożony w słynną jodełkę francuską. Przestrzeń sypialni jest wyciszona i spokojna.

Sypialnia

sypialnia

fot. Kąty Proste, © Metr po metrze

opracował Wiktor Bochenek

Głos został już oddany

KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
KOS Elektro System – jakość, funkcjonalność i styl
Bestsellery
Prefabrykowane wiązary dachowe
Innowacyjne okna PVC z linii Platinum Design – premiera roku 2023
Energooszczędne sterowanie temperaturą z ENGO Controls