Trójfazowy system magazynowania energii: poznaj falownik hybrydowy i baterie magazynujące od SOFARSOLAR

10 lutego '22

W Polsce inwestycje w odnawialne źródła energii, a szczególnie w panele fotowoltaiczne przeżywają prawdziwy rozkwit. Co jednak w przypadku nadwyżki energii w słoneczny dzień i jej braku w dni pochmurne i nocą. Dlatego warto zagospodarować tę energię z falownika i skutecznie ją magazynować, aby móc z niej korzystać w dowolnym momencie. I tu z pomocą przychodzą nam magazyny energii.

SOFARSOLAR – falownik hybrydowy i baterie magazynujące

Inwertery (falowniki) marki SOFARSOLAR dzięki wysokiej sprawności, intuicyjnej i szybkiej instalacji zyskały dużą popularność na polskim rynku. Ich podstawową rolą jest konwersja prądu stałego produkowanego przez panele fotowoltaiczne w prąd przemienny – czyli taki jaki płynie w gniazdku elektrycznym. Dodatkowo służy do monitorowania działania instalacji oraz ma funkcje zabezpieczające.
Skuteczne magazynowanie energii z instalacji fotowoltaicznej to doskonałe rozwiązanie na ciągłe zmiany kosztów, rachunków za energię elektryczną. Magazyny energii powoli stają się standardowym wyposażeniem instalacji fotowoltaicznej. Umożliwiają one wzrost autokonsumpcji energii wytwarzanej w domowej instalacji, wpływają na zwiększenie niezależności energetycznej oraz skutecznie chronią w momencie przerwy dostawy prądu. Takie rozwiązanie może stać się częścią już istniejącej instalacji lub być podstawowym elementem nowo powstałej domowej elektrowni.

Schemat systemu

Schemat systemu

© Sofarsolar

System zasilania hybrydowego to BEZPIECZEŃSTWO

System składa się z trójfazowych falowników hybrydowych oraz zintegrowanych, modułowych magazynów energii. System hybrydowy łączy w sobie cechy falownika połączonego z siecią (on-grid) oraz falownika z baterią (off-grid) w przypadku braku zasilania z sieci zasilania AC. Możliwość połączenia szeregowo falowników i baterii pozwala na zastąpienie standardowych rozwiązań w zakresie zasilania rezerwowego. Zmniejsza wymagania co do wyboru przestrzeni pod instalację
oraz późniejszych ewentualnych kosztów związanych z eksploatacją tradycyjnych rozwiązań. Rozwiązanie to ładuje baterie z instalacji fotowoltaicznej w dzień i rozładowuje w nocy, przeznaczając energie na czas domowego użytkowania.
SOFARSOLAR do tego typu instalacji rekomenduje trójfazowy falownik hybrydowy: HYD 5K~20KTL-3PHoraz baterie magazynujące GTX3000.

Produkt: HYD 5K~20KTL-3PH

Produkt: HYD 5K~20KTL-3PH

© Sofarsolar

Wyróżniki:

Produkt: HYD 5K~20KTL-3PH

• 2 MPPT, co pozwala na elastyczną konfigurację,
• Szeroki wybór trybów pracy dla optymalnej wydajności,
• W pełni cyfrowa praca, umożliwiająca wyższą dokładność sterowania,
• Praca równoległa z maksymalnie 10 jednostkami,
• Możliwość podłączenia do dwóch baterii,
• Wyjście poza siecią może być podłączone do niesymetrycznego obciążenia, obsługiwane jest oddzielne wyjście trójfazowe,
• Proces przełączania zasilania na baterię w przypadku zaniku prądu z sieci odbywa się bezpośrednio w falowniku, co nie wymaga montowania dodatkowych przełączników.

Produkt: GTX3000

• Zdalna diagnostyka i monitorowanie danych w czasie rzeczywistym,
• Możliwość połączenia równoległego — do 4 urządzeń
• Długi cykl życia (Żywotność do 6000 cykli ładowania),
• Prosta konstrukcja, oszczędność czasu i kosztów,
• Wydajna i zautomatyzowana linia produkcyjna, osiągająca optymalną jakość produkcji,
• Możliwość wymuszenia ładowania
• Szeroki zakres certyfikatów, w tym IEC62619, UN38.3, IEC62040-1, SAA itp.,
• Wspiera funkcję miękkiego startu oraz black start (aktywacja ładowania)

Wybierz oficjalnych dostawców produktów SOFARSOLAR

Decydując się na rozwiązania i systemy SOFARSOLAR, inwestorzy, projektanci lub instalatorzy powinni szczególną uwagę zwrócić na to, aby produkty SOFARSOLAR zamawiać wyłącznie od oficjalnych dystrybutorów na rynek Polski, firm: CORAB, SOLTEC, ENERGYNAT. Zapewni to bezpieczeństwo produktu dostosowanego na rynek polski, obsługę gwarancyjną i serwisową.
SOFARSOLAR — inwertery i ludzie, którym możesz zaufać.

 

Więcej informacji na stronie: www.sofarsolar.com

 

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne zawsze na czasie
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
Bestsellery
Nowa generacja pomp ciepła Panasonic Aquarea seria K i L
Klimatyzacja Sinclair – innowacyjne rozwiązanie dla domu i biura
Zadbamy o Twój dach nad głową