Szklany wyciąg blatowy Siemens: praktyczne funkcje, wyjątkowy wygląd

17 lutego '22

Zawsze świeże powietrze w kuchennej przestrzeni

Bez względu na to czy w kuchni spędzamy długie godziny, czy raczej wybieramy proste dania, które błyskawicznie przygotujemy, w trakcie gotowania przestrzeń wypełnia mnóstwo zapachów, które potrafią długo utrzymywać się w pomieszczeniu. Żeby powietrze w kuchni zawsze było świeże, potrzebny jest okap kuchenny, który od lat jest już standardem w wielu domach. Tradycyjnie montowany był nad płytą grzewczą, natomiast obecnie producenci proponują również wyciągi blatowe, takie jak model iQ700 marki Siemens, które są nie tylko praktycznym, ale również estetycznym rozwiązaniem.

Wyciąg blatowy Simens

Wyciąg blatowy Simens

© Siemens

Najnowsza technologia w oprawie niezwykłego designu

Wyciągi blatowe to stosunkowo nowe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce i korzystać ze sprzętu o najwyższych parametrach technologicznych. Mogą być zintegrowane z płytą grzewczą, stanowić oddzielny sprzęt na stałe zamontowany w blacie lub być z niego wysuwane jedynie na czas pochłaniania oparów. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów i komponentów. Mimo niewielkiego rozmiaru mają bardzo wysokie parametry techniczne – dużą moc absorbcji i mocne silniki. Charakteryzują się dopracowanym, eleganckim wzornictwem. Idealnie sprawdzają się nawet w dużych pomieszczeniach.

Inteligentne i estetyczne rozwiązanie dla Twojej kuchni

Inteligentne i estetyczne rozwiązanie dla Twojej kuchni

© Siemens

Siemens iQ700 – inteligentny wyciąg blatowy z technologią Guided Air

Szklany wyciąg blatowy Siemens iQ700 jest widoczny tylko podczas użytkowania. Ma szerokość 90 cm i idealnie wkomponowuje się w przestrzeń gotowania, szczególnie kuchennej wyspy, a dzięki rozwiązaniom elastycznej instalacji silnika pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń pod blatem. Pracuje w obiegu otwartym, bądź zamkniętym, dzięki dodatkowemu zestawowi recyrkulacyjnemu Clean Air Plus. Posiada wysuwany szklany panel, a jego krawędzie przystosowane są do bezramkowej instalacji przy płycie grzewczej w celu stworzenia efektu jednolitej powierzchni. Technologia Guided Air tworzy kurtynę powietrzną przed szybą, która zapewnia efektywne i ciche usuwanie oparów z każdej strefy gotowania – co gwarantuje świeże powietrze. Model iQ700 jest w pełni automatyczny, a dzięki CookConnect jest połączony z płytą grzewczą. Okap z włączoną funkcją Wi-Fi uruchamia się, gdy tylko rozpoczyna się proces gotowania na płycie kuchennej. Czujnik ClimateControl wykrywa parę i nieprzyjemne zapachy oraz precyzyjnie dostosowuje moc wyciągu do potrzeb, wyłączając się automatycznie po usunięciu oparów. Urządzenie pozwala na elektroniczne sterowanie z poziomu samego okapu lub od frontu z poziomu odpowiedniej płyty grzewczej.

 

Więcej informacji na stronie firmy SIEMENS AG - Grupa BSH w portalu PdD.

 

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
Bestsellery
JONIEC® – ogrodzenia betonowe i elementy małej architektury ogrodowej
Leca® BLOK izoluje przed hałasem
Dekoracyjne lustra, które odmienią każde wnętrze!