Minimalizm w sypialni

To prosta, minimalistyczna przestrzeń. Niewiele tu różnorodności, za to zwraca uwagę stonowana elegancja i wyjątkowe wyczucie estetyczne w aranżacji. Przyjrzymy się dziś sypialni połączonej z łazienką, które są częścią inspirującego projektu wykonanego przez pracownię architektoniczną LOQM.

Minimalistyczna sypialnia

Minimalistyczna sypialnia

© Tom Kurek

Prostota sypialni

Całe mieszkanie utrzymane jest w stonowanej kolorystyce, co podkreśla powściągliwość koncepcji. Przestrzeń sypialni kolorystycznie podzielona jest na pół. Górną część stanowi chłodna biel ściany, na której tle dyskretnie zawisło oświetlenie, oraz mebli – prostych, wiszących szafek. Dół natomiast dopełnia i ociepla kolorystycznie tę przestrzeń. Na tle drewnianych lamperii, zaprojektowany został ciąg zamykanych półek, wykonanych z tego samego materiału. To rozwiązane praktyczne i estetyczne jednocześnie. Całościowo, tworzą one plamę barwną, która sprawia, że przestrzeń sypialni jest przytulna i nowoczesna zarazem. Na jednolitym blacie odłożyć możemy lekturę, postawić lampkę nocną, albo ożywiający nieco przestrzeń, bukiet kwiatów.

Na podłodze dostrzeżemy mikrocement. To bardzo nowoczesne i praktyczne pokrycie podłogowe. Jego nieco zielony odcień powoduje, że wyposażenie wnętrza nabiera szlachetności.

Minimalistyczna łazienka

Minimalistyczna łazienka

© Tom Kurek

Elegancja łazienki

Niewielka, przylegająca do sypialni łazienka, prezentuje się skromnie i elegancko zarazem. Mieszczą się tu prysznic, umywalka i zapewne muszla ustępowa. Króluje tu biel, i bardzo jasny beż przestrzennych, prążkowanych płytek. W części kąpielowej zestawione są one z odpornym na wilgoć mikrobetonem, który komponuje się tu bardzo efektownie.

Minimalistyczna łazienka        Minimalistyczna łazienka

Minimalistyczna łazienka

© Tom Kurek

Doskonale dobrane detale podkreślają aranżację. Są nimi na przykład prosta bateria umywalkowa czy prysznicowa, półka wnękowa w ścianie czy też subtelne oświetlenie schowane za obniżonym sufitem. Elementy takie jak lustro, czy szyba prysznicowa, ograniczone są do najprostszych form.

Opracowanie: Liwia Sus

Pompy ciepła – technologie i rozwiązania Daikin 2023
Ekologiczne rozwiązania i technologie – trendy 2023
Niech się zieleni
INSPIRACJE