PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Powlekane organicznie stale GreenCoat®

26 stycznia '20


GreenCoat® to marka innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań z powlekanej organicznie stali, przeznaczonych dla dachów, elewacji i systemów rynnowych. Powszechnie stosowane w zrównoważonej architekturze produkty GreenCoat® oferują szeroki wybór kolorów i powłok zawierających szwedzki olej rzepakowy. Powlekane organicznie stale GreenCoat®produkowane są przez spółkę SSAB w Szwecji i Finlandii.

Powlekane organicznie stale GreenCoat® znajdują się na czele zrównoważonych trendów budowlanych na świecie. Dzięki wielu zaletom w porównaniu do tradycyjnych materiałów takich jak cynk i aluminium, mogą teraz powstawać budynki o najmniejszym możliwym wpływie na środowisko.  

Stal jest jednym z niewielu materiałów, które oferują w 100% zamknięty obieg w recyklingu. Oznacza to, że może być skutecznie wykorzystywana ponownie bez utraty jakichkolwiek własności lub parametrów – i bez generowania niebezpiecznych odpadów. Stal można z łatwością użyć ponownie do tych samych lub innych zastosowań, a w trakcie jej produkcji emitowane jest mniej CO2 niż na przykład w przypadku produkcji aluminium.

Większość produktów GreenCoat® zawiera powłokę bazującą na biotechnologii (BT), w ramach której znaczna część tradycyjnych składników ropopochodnych zastąpiona została szwedzkim olejem rzepakowym.  W przeciwieństwie do standardowych powłok, rozpuszczalnik oparty na biotechnologii staje się stałym składnikiem gotowej powłoki, przyczyniając się w ten sposób do zdrowszego otoczenia i redukcji emisji szkodliwych substancji. Unikalna powłoka BT chroniona jest ogólnoświatowym patentem i oferuje nie tylko korzyści dla środowiska, ale również lepszą wydajność. Portfolio powlekanych organicznie produktów  GreenCoat® stanowi obecnie najbardziej ekologiczną na rynku ofertę dla dachów, elewacji i systemów rynnowych.

Dachy muszą radzić sobie z każdym humorem Matki Natury. Dlatego materiał, jaki wybiera się na dach, musi sprostać najsurowszym wymaganiom , codziennie świetnie wyglądać i oszczędzać koszty.

Wszystkie produkty GreenCoat® testowane są pod względem odporności na promieniowanie UV i korozję w rzeczywistych warunkach panujących w przyrodzie. Wszystkie produkty objęte są gwarancją dotyczącą parametrów technicznych i wykończenia. Obejmuje ona zabezpieczenie przed korozją w postaci rdzy lub białej rdzy, jak również przed płowieniem i innymi wadami wykończenia. Gwarancje GreenCoat® bazują na ponad 40 latach badań w akredytowanych zewnętrznych stacjach badawczych. 

Każdy architekt, producent lub wykonawca ma świadomość, że znalezienie trwałego materiału powlekanego organicznie o znakomitych własnościach środowiskowych, dużej powtarzalności koloru i łatwej formowalności może być trudne. I tu właśnie pojawia się GreenCoat®. Produkty GreenCoat® dla dachów i elewacji dostępne są w setkach kolorów i opcji wykończenia; można je z łatwością ciąć i giąć, są też wyjątkowo trwałe.

Znajdź najlepszy produkt GreenCoat® dla swojego projektu!

W ostatnich latach szereg budynków wykonanych z zastosowaniem powlekanej organicznie stali  GreenCoat® nagrodzony został wieloma krajowymi i międzynarodowymi nagrodami architektonicznymi. Na naszej stronie internetowej znajdują się inspirujące przykłady pokazujące doświadczenia architektów, którzy zastosowali GreenCoat® w projektowanych przez siebie budynkach – opisują oni m.in. dlaczego wybrali dany kolor GreenCoat® i jakie znaczenie ma dla nich nagroda.

Powlekane organicznie stale GreenCoat® dostępne są w szerokim zakresie kolorów i opcji wykończenia. Nasze 28 top kolorów wybranych w oparciu o opinie architektów i wykonawców przedstawione zostało w  BIMobject. Dzięki danym produktowym i kolorom GreenCoat®, projektowanie i specyfikacja stają się łatwiejsze i efektywniejsze.

W celu zapewnienia właściwego wyglądu i powtarzalności koloru zalecamy zamówienie próbek GreenCoat®. Sprawdź 28 top kolorów GreenCoat® na naszej stronie internetowej: www.ssab.pl/GreenCoat®

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z nami.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE