DOLLE

DOLLE A/S, z siedzibą w duńskim Frostrup, jest wiodącym w skali światowej producentem schodów modułowych, strychowych i zewnętrznych oraz liczącym się dostawcą balustrad i paneli akustycznych.

Roczna produkcja sięga ponad 350 000 różnych rodzajów schodów. Firma DOLLE opracowała rewolucyjną koncepcję w sferze projektowania, zastępując tradycyjne podejście bazujące na metrach kwadratowych, podejściem bazującym na metrach sześciennych. Dzięki temu powstają kolejne kolekcje schodów modułowych pozwalające na oszczędność miejsca w danym pomieszczeniu. Producent realizuje tę ideę, projektując rozwiązania pozwalające na optymalne wykorzystanie całej kubatury budynków. W rezultacie rozwiązania te przynoszą nie tylko podniesienie funkcjonalności oraz komfortu, ale i wartości nieruchomości. Grupa DOLLE pragnie zostać liderem w dziedzinie rozwiązań umożliwiających kreowanie przestrzeni (koncepcja Space Creator).

W latach 2012-14 firma zainwestowała ponad 6 milionów EUR w stworzenie najnowocześniejszego na świecie zakładu produkcyjnego schodów zlokalizowanego w Danii. Ponadto posiada zakłady produkcyjne w Chinach i  Ukrainie oraz oddziały w Polsce i USA. Łącznie koncern DOLLE zatrudnia prawie 800 pracowników i jest obecna w 45 krajach.

Produkty dla Architekta – artykuły

Produkty dla Domu – artykuły

INSPIRACJE