DOSPEL Sp. z o.o.

Dziś DOSPEL jest jedną z najbardziej rozpoznawanych marek w branży wentylacji, jednak swoją działalność zaczynała w zupełnie innej dziedzinie. Historia firmy sięga 1974r. Kiedy Bogusław Myśliwiec otworzył niewielki zakład usługowy specjalizujący się w naprawach silników. Zakład szybko zdobył zaufanie klientów, dlatego właściciel postanowił poszerzyć profil działalności. W 1980r. Przedsiębiorstwo zdecydowało się wkroczyć na rynek AGD z produkcją lokówek elektrycznych. Dynamiczny rozwój firmy pozwolił na dalsze inwestycje, poszerzając wachlarz produktów. Sześć lat później w budynkach mieszczących się na ul.Leśnej w Częstochowie, DOSPEL rozpoczął produkcję wentylatorów.

Z nastaniem lat 90-tych rozpoczyna się masowa produkcja wentylatorów. Firma postawiła dwie nowe hale oraz poszerzyła rejon swoich usług o rynek zagraniczny. Dzięki przedstawicielom handlowym sieć dystrybutorów urosła do ogromnych rozmiarów. DOSPEL już wtedy stał się rozpoznawalną marką i zaczął być kojarzony jako Lider wentylacji. Asortyment produktów na bieżąco zaczął być dostosowywany do zmieniających się potrzeb klientów. Jeszcze większą uwagę zaczęto koncentrować wokół jakości i trwałości wyrobów, mając na uwadze odpowiadający aktualnym trendom design. Wytwarzane produkty uzyskują certyfikaty świadczące o spełnieniu międzynarodowych standardów jakości i bezpieczeństwa. Następuje kolejna rozbudowa hal produkcyjnych. Kompleks rozrasta się do 4000m2.

W 2000r. Prezesem firmy zostaje Sebastian Myśliwiec. DOSPEL rozwija się w niewiarygodnie szybkim tempie zarówno powierzchniowo, jak i pod względem asortymentu. Już na tym etapie, DOSPEL Comfort oraz DOSPEL Professional, oferują wiele wentylatorów domowych, przemysłowych, zakończeń wentylacyjnych, systemów wentylacji z odzyskiem ciepła oraz central wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Tym sposobem firma zdominowała polski rynek i stała się liderem wentylacji.

Dalszy dynamiczny rozwój firmy powoduje, że w Europie powstają pierwsze oddziały zagraniczne m.in. w Rosji i w Niemczech. Pozycja Lidera wentylacji zostaje ugruntowana poprzez eksport produktów do ponad 50 krajów na całym świecie. Potwierdza to wiarygodność producenta oferującego zaawansowany technologicznie produkt w najbardziej atrakcyjnej na rynku cenie. Jakość oferty DOSPEL Professional została wielokrotnie potwierdzana licznymi certyfikatami. Z myślą o klientach, firma wprowadziła System Zarządzania Jakością ISO oraz posiada wszystkie wymagane atesty jakości i bezpieczeństwa. Ponadto biura handlowe zlokalizowane na terenie całego kraju, ułatwiają dostęp do produktów, a pracujący w nich doradcy zawsze pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia.

Produkty dla Architekta – artykuły

Produkty dla Instalatora – artykuły

INSPIRACJE