NSG Group

NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej. Produkcja odbywa się w 30 krajach na czterech kontynentach. Produkty Grupy sprzedawane są w 105 krajach.

NSG Group w Polsce reprezentowana jest przez trzy spółki, które zajmują się produkcją i przetwarzaniem szkła:

  • Pilkington Polska Sp. z o.o. - Rok założenia: 1995
  • Pilkington IGP Sp. z o.o. - Rok założenia: 1990
  • Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. - Rok założenia: 1997

Dział Szkła Architektonicznego w Polsce reprezentowany jest przez firmy – Pilkington Polska oraz Pilkington IGP.

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego.

Spółki Pilkington w Polsce to firmy aktywnie zaangażowane w działania społecznej odpowiedzialności biznesu poprzez wspieranie inicjatyw społecznych, edukacyjnych, sportowych czy kulturalnych. Spółki współpracują również ze szkołami i uczelniami wyższymi w zakresie szkoleń i prezentacji.

Kontakt:
Natalia Kubowicz
Kierownik ds. komunikacji korporacyjnej NSG Group w Polsce,
tel. +48 514 863 601
e-mail: natalia.kubowicz@pl.nsg.com

Architektura & Biznes – artykuły

INSPIRACJE