Regały modułowe dla biura

25 listopada '19

Regały Balma Stepps
Projekt: Piotr Kuchciński

Modułowy system regałów Balma Stepps to idealne rozwiązanie do każdego wnętrza: biura, mieszkania i przestrzeni publicznych. To system, który pozwala tworzyć regały przyścienne, wolnostojące dostępne z dwóch stron oraz narożnikowe.

Ideą, która przyświecała w trakcie projektowania systemu było osiągnięcie spójności technologicznej i estetycznej zarówno w formie, konstrukcji, jak i w użytkowaniu. Dzięki temu powstał mebel całkowicie elastyczny i dopasowujący się do potrzeb użytkowników, którzy mogą indywidualnie aranżować przestrzeń wokół siebie.
Przy użyciu regałów Balma Stepps można wydzielać ciągi komunikacyjne, a także tworzyć miejsca do pracy, zabawy czy relaksu.

Regały zbudowane są z elementów, które można dowolnie komponować. Metalowe drabinki połączone są półkami, tworząc stabilną strukturę. Standardowe wysokości od 1 do 7 OH, 3 szerokości półek, szafki oraz skrzynki, szeroka oferta dodatkowych drzwi przesuwnych, stwarzają niezwykle szerokie możliwości dostosowania regału do potrzeb funkcjonalnych, przestrzennych i estetycznych.

System modułowych regałów Balma Stepps projektu Piotra Kuchcińskiego został uhonorowany prestiżową nagrodą German Design Award 2020 oraz tytułem Must Have 2019.


Kwietniki Balma Floo
Projekt: Aleksandra Hyz, Aleksandra Mętlewicz

Balma Floo to projekt stworzony z myślą o zielonym biurze. System geometrycznych, metalowych kwietników, służący do organizacji pracy biurowej i do eksponowania roślin w biurach. Lekka, nowoczesna konstrukcja na kwiaty może też pełnić funkcję wieszaka na przybory albo magnetycznej tablicy na notatki.

Biophilic design wykorzystuje rośliny do stworzenia naturalnych warunków życia i pracy. W biurach,w których nie ma roślinności, pracuje się po prostu mniej wydajnie, zaś tam, gdzie kwiaty są obecne, wskaźniki są lepsze. Szacuje się, że to może być różnica nawet 15%. Balma Floo to odpowiedź na naturalną potrzebę kontaktu z naturą w miejscu pracy.
Balma Floo obchodzi się z przestrzenią lekko. Konstrukcja bazuje na stalowym, cienkim profilu o grubości zaledwie 10 mm, tworzącym panele i półki. Wypełnienie kwietników stanowią dwa rodzaje siatki: 50x50 mm i 15x75 mm lub pełna blacha. Poszczególne elementy są ze sobą łączone i można je dowolnie konfigurować.

System kwietników Balma Floo znalazł się w gronie finalistów nagrody Dobry Wzór 2019.

Głos został już oddany

Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Światło Cię Uniesie – okna, które zmieniają dom — Fakro INNOVIEW
Dachówki ceramiczne Röben – zawsze na czasie
AQUA – Stelaże podtynkowe i przyciski spłukujące
INSPIRACJE