Konkurs „Najlepszy Dyplom ARCHITEKTURA”
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Sufity i ściany napinane – czy na pewno znasz tę technologię?

07 maja '20

Czym są sufity napinane?


Za sufitami napinanymi, kryje się dzisiaj szereg możliwości pozwalających na wykończenie wielu powierzchni, w tym sufitów i ścian, ale nie tylko. Technologia ta składa się z w dużym uproszczeniu z profili montażowych, na których instalowany jest materiał — elastyczna powłoka PCW. Może przypominać w instalacji klasyczne sufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych, jednak możliwości jakie dają sufity napinane są bez porównania większe.

Co warto wiedzieć o sufitach i ścianach DPS?

Nasze produkty pozwalają na praktycznie nieograniczone formowanie kształtów. Oznacza to, że sufit czy ściana wcale nie muszą być płaskie, a mogą przybierać formy 3D oraz powierzchnie wielopłaszczyznowe i to na bardzo dużych powierzchniach. Świetnym przykładem jest tu aranżacja galerii wielkopowierzchniowych, czy realizacje na salach widowiskowych, basenach czy lotniskach.

Poza swobodą w formowaniu kształtów, projektanci doceniają również ogromną paletę kolorystyczną, wersje odcieni, struktur, a także możliwość personalizacji membrany przez dowolny nadruk. Co warto nadmienić, powłoka daje pełne możliwości podświetlania, czym wyróżnia się na tle innych materiałów. Może dzięki temu spełniać funkcję ozdobną lub pełnoprawnego oświetlenia.

Kolejną cechą wyróżniającą nasze produkty jest szybki montaż, a także trwałość powłoki i odporność na zabrudzenia. Dzięki wysokiej jakości materiałów jest to technologia idealnie nadająca się do realizacji praktycznie każdej powierzchni.

Poza standardowymi materiałami posiadamy również membrany wyprodukowane w technologii BIO-PRUF™, z dodatkiem przeciwdrobnoustrojowym, dla klientów poszukujących podwyższonej sterylności. Ponadto, w swojej ofercie mamy również sufity, ściany oraz panele o właściwościach akustycznych (redukujących pogłos).

Ostatnim aspektem jest bezpieczeństwo użytkowania. Nasze materiały posiadają 10-letnią gwarancję oraz wszystkie niezbędne atesty. Certyfikat CE oraz badania ogniowe w klasie B-s1,d0 oraz B-s2,d0, umożliwiają ich stosowanie zarówno w pomieszczeniach prywatnych ja i w budynkach użyteczności publicznej.

Zapraszamy do współpracy! W trakcie wielu lat działalności nawiązaliśmy współpracę z szeroką rzeszą architektów i projektantów na całym świecie. Sprawdź nasze realizacje i zainspiruj się — Przykładowe realizacje sufitów napinanych

 

Więcej informacji na  stronie firmy Grupa DPS – sufity napinane w portalu A&B.

Głos został już oddany

Pełna deska tarasowa perfekcyjnie imitująca drewno
Laminaty architektoniczne EASYDECOR – połączenie atrakcyjności z użytecznością
Schody strychowe i modułowe, wyłazy dachowe
INSPIRACJE