Zobacz w portalu A&B!
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Nowe trendy w dizajnie i architekturze wnętrz

25 października '19

Jak co roku, we wrześniu pracownie architektury wnętrz i redakcje większych i mniejszych pism poświęconych tej tematyce pustoszeją. Wszyscy spotykamy się bowiem na paryskich targach „Maison&Objet” („Dom&Przedmiot”), by zaobserwować najświeższe tendencje, materiały, nowości wnętrzarskie, wyłonić te jeszcze nieznane „perełki dizajnu”. Zapraszamy na zestaw paru wyodrębnionych trendów, wybranych spośród olbrzymiej oferty — ponad trzech tysięcy reklamujących się firm.

Illuminate

Ay illuminate

Motto firmy to „Wierzymy, że lokalne rzemiosło przenosi geny kulturalnej identyfikacji”. Holenderska marka od lat produkuje swoje lampy w wielu krajach Afryki i Azji, a jej delikatne, eteryczne wyroby charakteryzuje naturalność materiału i palety kolorystycznej.
TREND ALERT: etno, naturalność materiałów i barw, plecionki.

 

Scarlette Ateliers

Scarlette Ateliers

Młoda założycielka firmy, pochodząca z leżącego na północy Francji rejonu Picardii, Pauline Bijvoet, niezwykle zręcznie operuje kolorowymi printami. Jej ponadczasowe retro: paski i kraty czy inspirowane wielokrotnymi podróżami do Indii wzory lekko etniczne to uosobienie dobrego smaku
i świetnego rzemiosła (także i tu, podobnie jak u Ay Illuminate, wiele produktów tkanych
i wykańczanych jest ręcznie) bez wpadania w folklor.
TREND ALERT: delikatność materiału i dbałość o wykończenie, retro, print.

 

Le monde sauvage by Beatrice Laval

Le monde sauvage by Béatrice Laval

Kontrolowane szaleństwo? O tak! Odwaga wzornictwa i śmiałe połączenia printów, tekstur i kolorów to znak rozpoznawczy Béatrice Laval, która od paru lat z powodzeniem „odkurzyła” propozycje założonych przez jej rodziców paryską firmę dekoracji wnętrz. Prawdziwym przebojem są proponowane przez kreatorkę bardzo graficzne tapety oraz gęsto pikowane pledy.
TREND ALERT: etno, śmiałe lączenia mocnej grafiki i koloru, naturalne tkaniny – len.

 

Aromas del Campo

Aromas del Campo

Nadal nie wychodzą z mody lampy eksponujące żarówki. Lampy hiszpańskiego producenta Aromas del Campo łączą wiele trendów: stonowane, przytulne światło, geometryczną formę, niewychodzącą
z mody czerń, plecionki. Zaletą jest również szeroki wachlarz możliwości kompozycyjnych.
TREND ALERT: proste, geometryczne formy, wieloelementowa kompozycja świetlna, plecionka, czerń, graficzne wzory.

 

Revol

Revol

Revol to kolejny przypadek świetnego mariażu tradycji i nowoczesnego dizajnu. Manufaktura porcelany, istniejąca we Francji od 1768 roku od dwóch lat zaprasza do współpracy młodych i bardzo utalentowanych projektantów, z odwagą odchodząc od proponowanych dotychczas, tradycyjnych form. Na szczególną uwagę zasługują serie Caractère (projektant: Noé Duchaufour-Lawrance)
i – widoczna na zdjęciu – Pekoë (projektant: Lucas Frank).
TREND ALERT: zmatowienie koloru, czerń, plisowanie, delikatność i szlachetność materiału, wyrafinowana prostota formy.

 

Ethnicraft

Ethnicraft

Belgijska firma Ethnicraft od lat świetnie łączy w swoich propozycjach najnowsze tendencje, naturalne materiały i wysoką jakość wykonania. Poniższe zdjęcie to kompilacja wielu trendów, szczegóły tu:
TREND ALERT: niebarwione, lite drewno; rzeźbiarsko potraktowany element mebla (drzwiczki), naturalnie wyrafinowany design, wyplatana osłona na kinkiet.

 
Anna
POPIEL-MOSZYŃSKA

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE