Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize
Zobacz w portalu A&B!

Wiosna w mieszkaniu. Wnętrze pełne koloru autorstwa Dziurdzia Projekt

01 lutego '21

Środek zimy. Chyba nigdy tak bardzo jak teraz nie potrzebujemy koloru. We wnętrzach publicznych coraz częściej pojawiają się mocne akcenty i odważne kontrasty. Przekonaliśmy się, że kolor i minimalizm mogą iść w parze. Tym razem zaglądamy do mieszkania autorstwa Dziurdzia Projekt, pełnego zrównoważonych barw i mocnych akcentów.

minimalizm i nasycone barwy

Okazuje się, że również w projektach nowoczesnych wnętrz prywatnych coraz śmielej pojawiają się żywe kolory. Nasycone barwy i mocne akcenty nie wykluczają pożądanej przez większość projektantów prostoty i funcjonalizmu. Minimalizm idzie w parze z kolorem! To już nie tylko szarości i betonowe wykończenia. To równowaga, skromność i harmonia barw. W mieszkaniu zaprojektowanym przez Dziurdzia Projekt, prostota nie wyklucza się z kolorami. Już od wejścia, zaskakuje nas niezwykle żywy pomarańcz, który to nie skrywa się w skromnych dodatkach, a pokrywa cały przedpokój. Na ten sam energetyczny kolor, pomalowane zostały drzwi do sypialni, tworząc tym samym jednolitą przestrzeń, optycznie większą, niż jest w rzeczywistości. Przedpokój zapada w pamięć również dzięki przestronnemu przejściu do salonu w kształcie łuku. Otwarta przestrzeń zapewnia dostęp do dziennego światła. Na tle pomarańczowej ściany, znajduje się oryginalna komoda z lustrem w kobaltowym, kontrastującym kolorze.

Dziurdzia Projekt | STAWKI RIGHT | fot. PION fotografia

łagodna mięta

Strefa dzienna, w opozycji do korytarza, zapewnia mieszkańcom spokój i idealne miejsce do relaksu. Ściany pokrywają miętowe, łagodne odcienie barw, które idealnie współgrają z wyblakłymi pastelami siedzisk kanapy. Jedyne mocne akcenty salonu stanowią dodatki, spójne z kolorystyką mieszkania, plakaty, wazony, ozdobne szkło. Wysokie okna i jasne kolory powodują, że pokój jest pełen światła. Atmosferę tworzą zróżnicowane faktury ścian i materiałów wykończeniowych. Przetarcia i szortkości nadają charakteru blademu otoczeniu. 

Dziurdzia Projekt | STAWKI RIGHT | fot. PION fotografia

przejście w zieleń

Wyblakłe, lekko przykurzone kolory salonu stopniowo nabierają intensywności w strefie aneksu kuchennego. Tam ściany zostały wyłożone zielonymi, błyszczącymi płytkami imitującymi małe cegiełki. Ten sam motyw został powtórzony na wyspie kuchennej. Kolor, jako mocny akcent wnętrza dominuje tu pozostałe dodatki. Projektanci postawili na proste akcenty dekoracyjne. Wśród nich, nad kuchennym blatem znalazł się wyjątkowy model lampy Miss Flexy. Pozostałe przestrzenie doświetlają systemy marki SternLight, praktyczne i prawie niewidoczne, stapiające się z powierzchnią sufitu. 

Przechodząc do sypialni, wpadamy w łagodne błękity. Mięta stopniowo zanika, robiąc miejsce niebieskim i kobaltowym dodatkom. Spokojne kolory pozwalają na wyciszenie. Mocnym, charakternym akcentem są wiszące, czarne lampy. Meble zostały utrzymane w klasycznej bieli z kobaltowymi wykończeniami. 

Dziurdzia Projekt | STAWKI RIGHT | fot. PION fotografia

Dziurdzia Projekt | STAWKI RIGHT | fot. PION fotografia

mocne akcenty

Kobalt powtarza się również w łazience. To najbardziej klasyczne wnętrze ze wszystkich przestrzeni. Projektanci postawili na marmurowe kafle i czarną armaturę podtynkową. Jednak i to pozornie proste wnętrze łazienki nie pozostaje nudne dzięki akcentom kolorystycznym. Powtarzające się barwy i tu zostały przemycone w postaci kobaltowej szafki i spójnych kolorystycznie dodatków m.in. porcelany, czy ręczników. 

Dziurdzia Projekt | STAWKI RIGHT | fot. PION fotografia

przestrzenie personalizowane 

Projekt autorstwa Dziurdzia Projekt udowadnia, że współczesny, domowy minimalizm już dawno wyszedł z ram nudnego betonu i prostych, drewnianych wykończeń. Beże i szarości są wspaniałe, ale to nie jedyna receptura na funcjonalność przestrzeni. Można śmiało łączyć energetyczne barwy, wprowadzać zróżnicowane faktury, jednocześnie nie rezygnując z minimalizmu. Kluczem jest organizacja przestrzeni, a niekoniecznie rezygnacja z charakteru. Szalona pomarańcz w połączeniu z miętą mogą dać energię i spokój mieszkańcom, innym zupełnie nie przypaść do gustu. Nowoczesność nie znaczy uniwersalność. Kolory i faktury definiują przestrzeń, jak również to jak się w niej czujemy. Korzystajmy z nich, szukajmy swoich rozwiązań, a mieszkanie, tak jak przestrzeń autorstwa Dziurdzia Projekt zyska niepowtarzalny charakter dopasowany do jego mieszkańców. 

Marta Kowalska

Głos został już oddany

IGP-DURA®one – system powlekania proszkowego
Dachówki na elewacji – trend w architekturze 2024
DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
INSPIRACJE