PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Wysokiej jakości elementy fornirowane

22 września '19

Jakość. Estetyka. Natura.

Fornirowane elementy meblowe produkowane przez Lenwit Fornir to połączenie wysokiej klasy oklein naturalnych z nośnikami drewnopochodnymi. Gama ponad 30. gatunków fornirów, pochodzących z Europy, Ameryki i Azji, daje możliwość dostosowania kolorystyki do najbardziej wymagających wnętrz. Trwałość zapewnia użycie wyłączenie certyfikowanych płyt, w tym innowacyjnych i ekologicznych płyt gipsowo – włóknistych. Elementy fornirowane Lenwit Fornir to w pełni wykończony, gotowy do użytkowania produkt, mający szeroki wachlarz zastosowania – od zabudowy ściennej i sufitowej po meble wolnostojące.

Blaty i stoły inspirowane drewnem

Charakter produkowanych blatów stołów, stolików kawowych i biurek nadaje odpowiedni dobór forniru, rodzaj usłojenia a przede wszystkim jego ułożenie. W ten sposób, wykorzystując jeden gatunek okleiny można uzyskać kilka do kilkunastu różnych efektów wizualnych. Dodając do tego metodę intarsji, powstaje całkowicie niepowtarzalny element, stworzony pod indywidualne potrzeby. Estetykę blatów podkreśla także wkomponowanie detali z litego drewna w postaci doklejek, mocowanych wokół krawędzi lub od spodu. Wykończenie powierzchni to wodne bejce/lakiery, odpowiednio twarde i wysoce odporne na zarysowania, o glossowości od ultra matowej do wysoko połyskującej. Całość tworzy idealne połączenie: blat lekki a zarazem solidny, a także blat imitujący lite drewno a zarazem ekologiczny.

Meble wolnostojące

Formatki Lenwit Fornir to także korpusy i fronty meblowe – w postaci oddzielnych elementów ale i całych mebli. Odpowiednio wyfrezowane i nawiercone gwarantują idealne spasowanie w całość. Gotowe bryły (komody, szafy, witryny etc.) montowane są kompleksowo wraz z elementami świetlnymi, metalem czy też szkłem. Meble w okleinie naturalnej świetnie sprawdzają się zarówno w przestrzeni prywatnej jak i pomieszczeniach biurowych. Styl nadaje im także możliwość strukturyzacji poszczególnych elementów (szczotkowania). W efekcie powstaje powierzchnia, w której struktura drewna jest jeszcze intensywniej odczuwalna.

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE