PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Nowoczesne blaty kuchenne – piękno zamknięte w laminacie

27 października '19


Projektując i aranżując wnętrza architekci coraz chętniej sięgają po kompaktowe laminaty HPL. Ten nowoczesny i wdzięczny w obróbce materiał urzeka swoim pięknem i właściwościami. Dobrym przykładem jest ColorCore® Compact od Formica Group. To trwały, mocny laminat, który stanowi doskonałą alternatywę dla kamienia naturalnego i kompozytów. Jest przy tym znacznie bardziej przystępny cenowo, łatwiejszy w montażu, a przy tym niezwykle atrakcyjny wizualnie.

Higiena

Laminat kompaktowy ColorCore® Compact może być wykorzystany zarówno do aplikacji pionowych (np. panele ścienne), jak i poziomych. Prawdziwy pazur odsłania jednak wówczas, gdy zostanie wykorzystany do aranżacji nowoczesnej kuchni, a w szczególności — do projektowania tak modnych teraz, cienkich blatów. To blat kuchenny jest powierzchnią, która przyciąga wzrok i zarazem jest jedną z najintensywniej użytkowanych powierzchni w domu. Dlatego tak ważne jest, aby nie tylko spełniał on funkcje estetyczne, ale przede wszystkim pozwalał na higieniczne przygotowywanie posiłków (posiadał atest higieniczny) i był łatwy w konserwacji — a są to cechy charakterystyczne laminatów HPL.

Estetyka

ColorCore® Compact jest dostępny w 20 dekorach i  4 rodzajach powierzchni. Jego cechą wyróżniającą jest dopasowany kolorystycznie, wodoodporny rdzeń dostępny w trzech kolorach: białym, szarym i czarnym. Dzięki temu możliwe jest grawerowanie i frezowanie bezpośrednio w materiale, przy zachowaniu wszystkich właściwości laminatu. W przeciwieństwie do innych materiałów nie trzeba go impregnować ani stosować specjalnych środków konserwujących.

Przystępna cena i łatwa obróbka

Laminat kompaktowy można ciąć, obrabiać i montować na miejscu za pomocą standardowych narzędzi stolarskich. Warto podkreślić, że arkusze ColorCore® Compact w rozmiarach 3600×900 oraz 3600×650 mm mają już gotowe, obrobione krawędzie. To duże ułatwienie i oszczędność czasu — praktycznie od razu otrzymujemy gotowy do montażu, estetycznie wykończony blat. Sam materiał jest także bardzo atrakcyjny cenowo.

Więcej informacji na www.formica.com

 
Pełna oferta handlowa dostępna w SAS Sp. z o.o.
www.sassc.com.pl
e-mail: sas@sassc.com.pl
tel: +48 61 813 42 32

Głos został już oddany

DACHRYNNA: zintegrowany system dachowy 2w1 (Dach + Rynna)
SPACE Designer
INSPIRACJE