PDA 2024 – materiały i technologie dla Architekta. Zamów wersję drukowaną

Zintegrowane podejście do tematu odwodnienia

01 listopada '19


Profesjonalne odwodnienie, oszczędne czyszczenie oraz kontrolowane uwalnianie i ponowne użycie wody.

Odwodnienia liniowe ACO Drain Multiline

Podstawą systemu ACO Drain® Multiline jest pomysł na stworzenie korzyści dla wszystkich: architektów, projektantów, dystrybutorów oraz wykonawców. Pięć klas obciążenia, sześć szerokości w świetle kanału, trzy rodzaje materiałów używanych do wzmocnienia krawędzi - wszytko to składa się na innowacyjną koncepcję dającą pełną swobodę projektowania.

 • Uniwersalny system odwodnienia
  - Kanały z polimerbetonu dla optymalnej stabilności
  - Różnorodne szerokości kanału i krawędzi ochronnych
  - Kształt V w przekroju dla lepszego efektu hydraulicznego i samooczyszczania
  - Szeroki wybór rusztów ze stali ocynkowanej, żeliwa lub stali nierdzewnej
  - Klasa obciążenia A15-E600
 • Ruszty z tworzywa, żeliwa oraz żeliwa z podświetleniem
  Ciesz się pełną swobodą projektowania z wielu rusztów w różnych wzorach, kolorach i materiałach - żeliwo, materiały kompozytowe, stal nierdzewna lub stal ocynkowana. Innowacyjna technologia produkcji ACO umożliwia realizację różnych wizji bogatych w pomysły i indywidualne rozwiązania. Architekci mając szeroki wybór rusztów do kanałów odwadniających, dzięki czemu można stworzyć niepowtarzalny efekt, podkreślający charakter całego projektu. Jednocześnie gwarantujemy optymalny drenaż i stabilność odwodnienia.

Odwodnienia szczelinowe ACO SlotDrain

Kompatybilne z kanałami polimerbetonowymi ACO Drain® Multiline, z kanałami kompozytowymi ACO XtraDrain® oraz kanałami ACO Gala®, w różnych rozmiarach i klasach załadunku, do D400.

 • Dyskretny system odwodnienia
  Możliwość indywidualnego zaprojektowania szczeliny, także łuku. Wąska szczelina wlotowa estetycznie wkomponowuje się w strukturę nawierzchni. Możliwość zastosowania kanałów z wyprofilowanym spadkiem dna 0,5%. System V 100 i V 150 można doszczelnić specjalnymi masami w celu zachowania pełnej szczelności jeśli jest ona wymagana.
 • Zastosowania
  Place reprezentacyjne, ciągi komunikacyjne, dziedzińce, perony, parkingi dla samochodów osobowych, drogi dla rowerów i chodniki.

Odwodnienia ACO Profiline

System kanałów ze stali ocynkowanej lub stali nierdzewnej do odwadniania powierzchni dachów, tarasów i balkonów, wysuniętych części elewacji oraz do odbioru wód z drenażu poziomego (żwir, grys). Do odwadniania zielonych tarasów i ogrodów dachowych, kompatybilny z wszystkimi rodzajami wykończeń nawierzchni.

 • Zastosowania
  Dachy zielone, tarasy odwrócone, tarasy wentylowane, fasady szklane

Głos został już oddany

Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Przełom w montażu gniazdek elektrycznych
Prisma Collection – 50 kolorów farb proszkowych Super Durable
CAD projekt design – 3. edycja spotkań z projektantami wnętrz
INSPIRACJE